Kolejny park pod Warszawą – A2 East Warsaw Park

Kolejny park pod Warszawą – A2 East Warsaw Park

Panattoni ponownie inwestuje w Warszawie i okolicach. Planowany Panattoni A2 East Warsaw Park będzie miał łącznie 80 000 mkw. powierzchni. Jeden z pierwszych najemców – znany operator logistyczny – wprowadzi się tam już w trzecim kwartale tego roku.

Deweloper ogłosił budowę A2 East Warsaw Park, który powstanie w podwarszawskim Duchnowie, zaledwie ok. 24 km od centrum Warszawy. Centrum dystrybucyjne o planowanej powierzchni 80 000 mkw. usytuowane będzie tuż obok nowo budowanego węzła Konik na przecięciu autostrady A2 z drogą krajową DK2.

– Chociaż region Warszawy i okolic jest najbardziej nasyconym rynkiem logistycznym w Polsce, to nie traci na atrakcyjności. Znajduje się tu obecnie ponad 4,3 mln mkw. powierzchni z ponad 18 mln wybudowanych dotąd w całym kraju a popyt na kolejne nie maleje. Zwłaszcza w nowo powstających hubach logistycznych. Takim będzie bez wątpienia węzeł Konik, który dla wschodniej części Warszawy stanie się tym, czym dla zachodniej jest obecnie węzeł w Konotopie – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni. Położenie nowego parku znacznie ułatwi obsługę przede wszystkim prawobrzeżnej Warszawy oraz gmin podwarszawskich na wschód od stolicy.

W ramach Panattoni A2 East Warsaw Park powstaną trzy hale o łącznej powierzchni 80 000 mkw. W budynkach klasy A możliwe będzie elastyczne kształtowanie powierzchni produkcyjno-magazynowych, co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. Obiekty będą również certyfikowane w systemie BREAAM na poziomie „Very Good”. Prace budowlane ruszą w drugim kwartale, a pierwsi najemcy będą mogli się wprowadzić do obiektu z końcem października 2020 roku.

(Panattoni)

Poleć ten artykuł:

Polecamy