Kompensacja emisji CO2 dla klientów flotowych

Kompensacja emisji CO2 dla klientów flotowych

Shell wprowadza nową usługę dla swoich klientów biznesowych w Polsce. Klienci flotowi mogą zdecydować się na kompensację emisji dwutlenku węgla z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card. Firma paliwowa zrównoważy te emisje poprzez zakup kredytów węglowych pochodzących z międzynarodowych projektów, które chronią i odbudowują naturalne ekosystemy.

Klienci posiadający karty paliwowe Shell w Polsce mogą zdecydować o kompensacji emisji dwutlenku węgla (CO2) pochodzących z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card na stacjach Shell i stacjach partnerskich w wielu krajach.

Podczas gdy wiele branż zmierza w kierunku paliw alternatywnych o niższej emisji dwutlenku węgla, w okresie przejściowym nadal istnieje zapotrzebowanie na paliwa tradycyjne. Nowa usługa pozwala obliczyć wysokość emisji CO2 generowanych przez floty i zrównoważyć ich wpływ na środowisko naturalne. Shell ma ambicję, aby do 2050 roku lub wcześniej stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto. Firma dąży do tego na trzy sposoby: podczas wytwarzania produktów, zmniejszając intensywność emisji CO2 w sprzedawanych produktach (więcej dystrybucji wodoru, biopaliw i odnawialnej energii elektrycznej) oraz jako dostawca energii.

– Kompensacja emisji CO2, których nie da się uniknąć, to kolejne narzędzie pozwalające uniknąć lub zredukować emisje. Wśród innych rozwiązań można wymienić m.in. wykorzystanie technologii cyfrowych do optymalizacji tras dostaw czy inwestycje w pojazdy elektryczne lub – w przypadku floty ciężkiej – w pojazdy LNG – mówi Katarzyna Warzywoda, dyrektorka ds. sprzedaży kart paliwowych, Shell Polska.

Decydując się na usługę, klienci korzystają z karty paliwowej tak, jak zwykle. Shell śledzi zużycie paliwa i oblicza wynikające z niego emisje CO2, a następnie za niewielką opłatą wycofuje z obiegu kredyty węglowe pochodzące z projektów opartych na ochronie przyrody, aby skompensować emisje w całym cyklu życia paliwa2 (jeden kredyt węglowy kompensuje emisje jednej tony CO2 do atmosfery). Kompensacja jest możliwa dzięki zakupowi odpowiedniej liczby kredytów węglowych generowanych w ramach międzynarodowych projektów środowiskowych, które chronią i odbudowują ekosystemy. Rozwiązania oparte na ochronie przyrody (nature-based solutions – NBS) pozwalają zmniejszyć ogólne stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze, chroniąc i odbudowując naturalne ekosystemy Projekty te są niezależnie weryfikowane przez certyfikowanych audytorów, którzy kontrolują, czy prowadzą one do rzeczywistych redukcji emisji. Łączna ilość emisji CO2, która została skompensowana w wyniku uczestnictwa w nowej usłudze, zostanie poświadczona rocznym certyfikatem wydawanym przez Shell.

Poleć ten artykuł:

Polecamy