Kurierzy DHL Express z nowymi skanerami

Kurierzy DHL Express z nowymi skanerami

DHL Express, dostawca międzynarodowych usług logistycznych, kontynuuje inwestycje w modernizację i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Po niedawnym wdrożeniu nowej floty pojazdów, firma przystąpiono do wyposażania kurierów w nowoczesne mobilne skanery, które są kluczowym narzędziem ich pracy.

TC55 to nowoczesne urządzenie mobilne wyposażone w czytnik kodów kreskowych, działające w oparciu o system operacyjny Android. Z przekątną ekranu 4,3 cala przypomina nieco solidniejszy niż zwykle dotykowy smartfon; jest proste i intuicyjne w obsłudze, zwłaszcza dla użytkowników przyzwyczajonych do korzystania z tego typu telefonów komórkowych. Dostawcą nowych skanerów jest Zebra Technologies, choć TC55 zaprojektowano w dziale Enterprise firmy Motorola Solutions, przejętym przez Zebrę pod koniec 2014 r.

 

Zainstalowana w urządzeniu najnowsza wersja oprogramowania Global Courier Application, zawiera szereg udogodnień, zarówno dla kuriera, jak i klienta. Dzięki technologii 3G w niezawodny sposób przesyła do systemów DHL informacje o przesyłce w czasie rzeczywistym, co umożliwia natychmiastową widoczność statusu przesyłek przez klientów. Ponadto, wraz z zapowiadaną na początku 2016 roku aktualizacją oprogramowania, zapewni kurierom szereg dodatkowych funkcji ułatwiających im codzienną pracę.

 

Wśród najbardziej oczekiwanych nowinek znajdują się możliwość bezpośredniego połączenia telefonicznego z klientem, na podstawie numeru podanego w zleceniu oraz funkcja nawigacji, prowadząca kuriera do kolejnego punktu na jego trasie. Ponadto nowe skanery upraszczają oraz usprawniają komunikację z kurierami. Dyspozytorzy oraz koordynatorzy, kontaktujący się z kurierem dotychczas telefonicznie, mogą posłużyć się funkcją wysłania szybkiej wiadomości, która natychmiastowo wyświetli się na ekranie nowego skanera. Rewolucji uległ także sposób aktualizacji oprogramowania. TC55 wyposażone zostało w narzędzie pozwalające na zdalne instalowanie i aktualizowanie plików oraz aplikacji. Wystarczy, że urządzenie będzie w zasięgu DHL-owej sieci wi-fi, aby zaplanowane wcześniej pakiety danych znalazły się na skanerze. To kolejne usprawnienie procesu operacyjnego, które odciąża pracowników od konieczności wykonywania manualnej i czasochłonnej pracy oraz zapewnia na urządzeniu aktualizację aplikacji do najnowszej wersji.

 

Wymiana skanerów na TC55 objęła wszystkich kurierów realizujących usługi międzynarodowe. Zgodnie z polityką firmy, każdy kurier przeszedł szkolenie z obsługi nowego urządzenia oraz funkcjonowania nowej wersji aplikacji. Począwszy od wiosny do sierpnia, cały zespół kurierów DHL Express w Polsce, jako jeden z pierwszych na świecie, został przeszkolony i wyposażony w nowe TC55.

 

Wymiana terminali odbywa się w ramach europejskiego programu inwestycyjnego DHL Express, standaryzującego usługi firmy, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Zabieg ten jest również przejawem ciągłego doskonalenia standardów obsługi i jakości świadczonych usług, poprzez optymalizację i wzrost efektywności procesów operacyjnych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy