Lider automotive w regionie CEE parkuje w Panattoni Park Sosnowiec

Lider automotive w regionie CEE parkuje w Panattoni Park Sosnowiec

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ważnym partnerem liderów branży automotive. ILS Sp. z o.o. – operator logistyczny Grupy Inter Cars SA – dwukrotnie wybrał Panattoni Park Sosnowiec I w ostatnich trzech miesiącach. Przedsiębiorstwo wynajęło ponad 22 000 m kw., a współpraca z deweloperem jest istotnym wsparciem błyskawicznego rozwoju grupy. Nowa inwestycja stanie się obiektem buforowym dla istniejącego w regionie magazynu głównego ILS Sp. z o.o . W tej lokalizacji Panattoni dostarczyło ponad 360 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – logistycznej oraz dwa projekty w formule BTS, o łącznej powierzchni ponad 130 000 m kw.
Międzynarodowy automotive częstym gościem Panattoni.

Tylko w 2021 r. najemcy z sektora motoryzacyjnego wynajęli od Panattoni blisko 200 000 m kw.

a kolejnych nie brakuje w tym roku. Jednym z nich jest ILS Sp. z o.o., operator logistyczny Grupy Inter Cars SA – największego dystrybutora części samochodowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Przedsiębiorstwo w ciągu niespełna 3 miesięcy podpisało dwie umowy najmu na ponad 22 000 m kw. i właśnie wprowadza się do Panattoni Park Sosnowiec I. Grupa posiadająca blisko 500 placówek w Polsce i Europie w kwietniu br. zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 18,5 proc. rdr, a w pierwszych czterech miesiącach roku wypracowała przychody o 23,9 proc. większe niż rok wcześniej. W błyskawicznym rozwoju przedsiębiorstwa doskonałym partnerem okazało się Panattoni, które w ramach sosnowieckiego parku dostarczyło magazyn buforowy dla głównego obiektu firmy, znajdującego się w tym mieście.

Rynek automotive po spowolnieniu wywołanym pandemią, rozwija się bardzo szybko, a Panattoni jest gotowe aby ten kierunek wesprzeć, dostarczając dostosowaną powierzchnię. Grupa Inter Cars SA to doskonały przykład polskiego biznesu, który podbija zagraniczne rynki i bardzo nas cieszy, że dokładamy do tego swoją cegiełkę. Realizując miliony m kw. w kraju widzimy, że coraz więcej lokalnych biznesów osiąga międzynarodowy zasięg, a błyskawicznie rosnącemu rynkowi magazynowemu pozostaje dostarczenie koniecznego w tym rozwoju zaplecza. – mówi Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Jak Sosnowiec, to dobra lokalizacja.

ILS Sp. z o.o. skorzysta z atrakcyjnego położenia parku – blisko własnego magazynu głównego. Ponadto niedaleko kompleksu przebiega zarówno droga S1, która prowadzi aż do granicy Słowacji w Zwardoniu, jak i autostrada A4 będąca częścią III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego i łącząca granice: południowo-zachodnią i południowo-wschodnią. Dodatkowo zaledwie godzina drogi dzieli Panattoni Park Sosnowiec I od granicy z Czechami. Inwestycja położona jest niecałe 16 km od Katowic i nieco ponad 70 km od Krakowa, a w niecałą godzinę można z niej dojechać do dwóch międzynarodowych lotnisk.

Poleć ten artykuł:

Polecamy