Luma Automation przejmuje Hydomat

Luma Automation przejmuje Hydomat

Grupa Kapitałowa Luma Automation SA inwestuje w firmy z sektora zaawansowanych technologii produkcji i obróbki metali. Pod koniec listopada zamknęła transakcję nabycia warszawskiej spółki Hydomat.

Powstała w 1966 r. firma jest producentem części tłoczonych oraz narzędzi do obróbki plastycznej m.in. dla branży motoryzacyjnej, gospodarstwa domowego, budownictwa i przemysłu, dla odbiorców zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

– Jestem przekonany, że wykorzystanie części metalowych w obsługiwanych przez nas branżach, a szczególnie w tej części Europy,  ma olbrzymie perspektywy rozwoju. Spowodowane pandemią zawirowania na rynku pokazały wyraźnie, że przyszłość należy do tych, którzy mogą zaoferować jak najpełniejszy portfel usług. To odpowiedź na nadmiernie wydłużane i rozdrabniane ostatnimi laty łańcuchy dostaw, które w tym roku stały się przyczyną kryzysu wielu branż – stwierdził Wojciech Derda, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Luma Automation.

Dzięki zakupowi warszawskiego przedsiębiorstwa Grupa Luma Automation poszerzy możliwości w usługach tłoczenia, opierając się na synergii z gliwickimi Zakładami Metalowymi Postęp oraz rozwinie kompetencje narzędziowe związane z projektowaniem i wykonywaniem różnego rodzaju tłoczników dla przemysłu. Wśród odbiorców są m.in. duże międzynarodowe korporacje: Valeo, B/S/H/ i Trelleborg.

–  Jako Grupa Kapitałowa chcemy się rozwijać w szeroko rozumianej branży produkcji i obróbki metali. Owszem, zarówno polska, jak i światowa gospodarka funkcjonują w tym roku w szczególnych warunkach, w których wyjątkowego znaczenia nabierają elastyczność i wszechstronność, ale jest to także czas na konsolidację – dodaje prezes W. Derda.

Grupa Kapitałowa Luma Automation inwestuje w firmy, które specjalizują się w zaawansowanych technologiach produkcji i obróbki metali, i wspiera je. Grupa wciąż się rozwija, zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Konsolidując rynek małych i średnich firm, stwarza możliwości wzajemnego rozwoju na podstawie synergii w warunkach stabilności finansowej. Obecnie Grupę tworzy pięć spółek: Odlewnia Kutno, odlewnia cynku i aluminium Saga Poland, narzędziownia Luma Tools, ZM Postęp w Gliwicach oraz Hydomat z Warszawy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy