Magazyn centralny dla PepsiCo wybuduje P3

Magazyn centralny dla PepsiCo wybuduje P3

Firma P3 podpisała wieloletnią umowę z firmą PepsiCo na wynajem 58 470 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w parku P3 Mszczonów. Będzie to największy w Polsce obiekt wchodzący w skład sieci dystrybucji koncernu, który będzie pełnił funkcję magazynu centralnego.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce, mówi: – Cieszę się, że kolejna duża międzynarodowa marka, jaką jest PepsiCo, zdecydowała się na współpracę z P3 i doceniła potencjał parku P3 Mszczonów. Jego dogodne położenie wraz z naszym elastycznym podejściem do potrzeb klientów sprawiają, że od wielu lat jest on chętnie wybierany przez firmy z różnych branż.

PepsiCo jest światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. W Polsce produkowane są napoje gazowane i niegazowane, soki owocowe, woda oraz słone przekąski. W magazynie centralnym zostaną skonsolidowane procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej.

Stałe zmiany na rynku FMCG wymuszają na dostawcach szybsze i sprawniejsze metody dostarczania produktów do klientów. Aby zachować konkurencyjną pozycję rynkową, producenci stale poszukują nowych sposobów szybszego dostarczania produktów do swoich partnerów biznesowych, a w rezultacie do konsumentów. Nie inaczej jest w przypadku firmy PepsiCo, lidera na rynku produktów żywnościowych i napojów.

Bernard Wierzbik, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo, mówi: – Nowa jednostka logistyczna w naszych strukturach – magazyn centralny – to kluczowy element realizowanego przez PepsiCo projektu modernizującego system magazynowy wyrobów gotowych w Polsce. Bliskość trzech z czterech naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki, sprawia, że nowy magazyn centralny stanie się istotnym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce.

 

Magazyn dla PepsiCo będzie szóstym, który powstanie na terenie parku P3 Mszczonów. Łącznie na terenie inwestycji znajduje się już 160 000 mkw. nowoczesnych magazynów. Deweloper posiada także grunt pozwalający na dalszą rozbudowę inwestycji.

Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks w Polsce, podkreśla: – Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i proponować obiekty jak najlepiej dopasowane do specyfiki ich biznesu. Jestem przekonany, że tak będzie i tym razem. Magazyn dla PepsiCo będzie miał niestandardową wysokość 12 m, a klasa ogniowa obiektu wyniesie powyżej 4000 MJ. Ponadto przy budowie zostaną wykorzystane panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych.

 

Park P3 Mszczonów położony jest zaledwie 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 łączącej stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrady A2 łączącej zachodnią i wschodnią część kraju oraz autostrady A1 biegnącej z południa na północ.

Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, mówi: – Bardzo się cieszę, że Mszczonów jest atrakcyjną lokalizacją dla coraz większego grona inwestorów i że w ich przyciąganiu wspierają nas takie firmy jak P3. Dzięki temu gmina może się dynamicznie rozwijać i jest dobrym miejscem zarówno do pracy, jak i życia.

W transakcji najmu klienta reprezentowała agencja doradcza JLL, której dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, Tomasz Mika, zaznacza: – To nasz kolejny projekt dla PepsiCo, które jest bardzo wymagającym najemcą poszukującym najwyższej klasy powierzchni magazynowych położonych w świetnie skomunikowanych lokalizacjach. P3 spełniło te wymagania i zostało wybrane do realizacji nowego centrum dystrybucyjnego. Dziękujemy PepsiCo za zaufanie i współpracę przy kolejnej udanej transakcji. Magazyn naszego klienta w parku P3 Mszczonów nie tylko wspiera dynamiczny rozwój sektora magazynowego w naszym kraju, ale również aktywizuje lokalny rynek pracy.

 

(P3)

Poleć ten artykuł:

Polecamy