Magazynowa alternatywa dla Łodzi

Magazynowa alternatywa dla Łodzi

Panattoni tworzy alternatywę dla Łodzi w Polsce Centralnej. Deweloper realizuje Panattoni Park Koluszki, ok. 30 km od stolicy regionu. Inwestycja osiągnie docelowo ok. 40 000 m kw., a blisko 60 proc. zostało już wynajęte. Pierwszym najemcą jest Pet Republic – producent karm, który w listopadzie br. wprowadził się na powierzchnię 12 000 m kw. W trzecim kwartale 2022 r. Panattoni przekaże ok. 13 400 m kw. firmie z branży motoryzacyjnej.

Panattoni dostarczyło w Polsce Centralnej blisko 1,6 mln m kw. w ramach własnych parków oraz obiektów BTS i cały czas odkrywa nowe rynki. Tym razem deweloper realizuje Panattoni Park Koluszki, który jest pierwszym centrum dystrybucyjnym klasy A w tej lokalizacji. Docelowo inwestycja zajmie ok. 39 800 m kw., a już pod koniec listopada br. został ukończony pierwszy etap realizacji – ponad 12 000 m kw. (w tym ok. 1000 m kw. biur). Do nowo wybudowanej powierzchni wprowadziła się firma Pet Republic, producent karmy dla psów i kotów, należący do grupy CPF Poland. Krajowy oddział jest częścią Charoen Pokphand Foods, czyli światowego lidera w sektorze rolno-spożywczym. Drugi i ostatni etap Panattoni Park Koluszki zaplanowano na przełom III i IV kw. 2022 r. Wtedy 13 500 m kw. zajmie kolejny najemca – globalny producent komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, obejmujący m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia.

Dzięki możliwości dostosowania powierzchni do działalności najemcy, inwestycja dewelopera jest idealnym wyborem zarówno dla dużych klientów produkcyjnych, jak i lokalnych firm z różnych branż. – Koluszki to doskonała alternatywa dla Łodzi. Nasz nowy park skorzysta zarówno z obecności w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polski Centralnej. Atutem lokalizacji jest również dostęp do zasobów ludzkich, których deficyt zaczynają odczuwać dotychczasowe wielkie zagłębia inwestycyjne – Koluszki mają o 1,8 proc wyższy poziom bezrobocia od Łodzi, a podobnie jak stolica regionu, są w stanie zapewnić stały dopływ wykwalifikowanych pracowników. To tworzy ogromny potencjał do działalności krajowej i międzynarodowej właśnie z Koluszek – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.

Panattoni Park Koluszki to centrum dystrybucyjne klasy A o docelowej powierzchni ok. 39 800 m kw. Pierwszy etap budowy (12 000 m kw.) – zostanie ukończony w listopadzie br. a na przełomie III/IV kw. 2022 r. deweloper odda do użytku cały budynek. Inwestycja pozwoli na prowadzenie zarówno procesów magazynowych, jak i lekkiej produkcji i doskonale sprawdzi się w obsłudze zarówno małych i średnich, jak większych przedsiębiorstw. Realizacja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.

Poleć ten artykuł:

Polecamy