10 lat zysku w kwartał

10 lat zysku w kwartał

Mercator Medical, krakowski producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku, to bez wątpienia firma dla której pandemia koronawirusa okazała się nowym otwarciem. W minionym roku producent był na minusie, ale po dwóch tegorocznych kwartałach wyniki finansowe wystrzeliły.

Popyt na globalnym rynku jednorazowych rękawic ochronnych i medycznych związany z pandemią koronawirusa sprzyja producentom i dystrybutorom tego asortymentu. Już w pierwszym kwartale bieżącego roku Grupa Mercator Medical zwielokrotniła zyski. Opublikowane wstępne, szacunkowe wyniki za drugi kwartał wskazują na jeszcze większą pozytywną dynamikę rezultatów. Skonsolidowana sprzedaż wzrosła do blisko 374 mln zł (+174%), a Grupa Mercator Medical w okresie kwiecień-czerwiec br. szacunkowo wypracowała 233 mln zł wyniku EBITDA, co przełożyło się na 209 mln zł zysku netto. To absolutnie rekordowe wyniki Grupy Mercator Medical. Przykładowo, zysk netto samego drugiego kwartału br. jest 3,5-krotnie większy niż łączny rezultat na tym poziomie za ostatnie 10 pełnych lat finansowych.

– W dobry sposób wpisujemy się w rynkowe trendy, cieszy nas dobry czas dla branży producentów i dystrybutorów rękawic jednorazowych. Dzięki temu w drugim kwartale odczuliśmy wzrost rynkowych cen i marż nie tylko w dystrybucji, ale również już w segmencie produkcyjnym. Jednocześnie był to pierwszy pełny kwartał prowadzenia biznesu w nowej rzeczywistości – wskazuje Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical S.A. – Nasze znakomite wyniki nas cieszą, ale równocześnie mobilizują do dalszej wytężonej pracy – dodaje.

W ślad za rosnącymi rezultatami finansowymi Mercator Medical konsekwentnie umacnia się również na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Po sesji 19 czerwca akcje Mercator Medical awansowały do prestiżowego indeksu mWIG40. Co więcej, w czerwcu Spółka po raz kolejny została liderem GIP60, obejmującego 60 największych wytwórczych spółek akcyjnych z przeważającym udziałem kapitału polskiego.

Poleć ten artykuł:

Polecamy