Międzynarodowy producent paneli akustycznych inwestuje w nową fabrykę w Gliwicach

Międzynarodowy producent paneli akustycznych inwestuje w nową fabrykę w Gliwicach

Ecophon, wiodący producent i dostawca produktów i systemów akustycznych, otworzył nową linię produkcyjną w gliwickiej fabryce oraz zaprezentował budowaną obecnie halę produkcyjną o powierzchni 11 tys. m2. Rozbudowa zakładu w Gliwicach zapewni miejsca pracy w regionie oraz umożliwi industrializację nowych pieców elektrycznych, zgodnie z planem wycofania wszystkich kopalnych źródeł energii przez spółkę. Inwestycja rozbudowy zostanie ukończona w 2024 roku i będzie kosztować ok. 19 mln euro.

– Inwestycja w Gliwicach jest strategicznym posunięciem dla Ecophon. Pozwala nam zarówno stać się konkurencyjnym graczem na rynku, jak i zmienić tempo na bardzo obiecującym rynku sufitów podwieszanych. Jesteśmy pewni, że przedsięwzięcie w Gliwicach wiele zmieni i jeszcze skuteczniej wesprze naszą strategię rozwoju – mówi Pierre-Emmanuel Thiard, CEO Saint-Gobain Ecophon.

Według prognoz, spółka szacuje, że nowa linia produkcyjna oraz w budowana obecnie fabryka, przyniosą ok. 1,2 mln euro zdolności produkcyjnej rocznie oraz umożliwią bezpośredni eksport m.in. na sąsiedni rynek niemiecki. Inwestycje przyniosą także możliwości zatrudnienia specjalistów z zakresu produkcji, logistyki, utrzymania ruchu oraz zarządzania .

Gliwice ważnym ośrodkiem produkcyjnym

Firma Ecophon, która jest częścią globalnej grupy Saint-Gobain, posiada jednostki biznesowe w 20 państwach oraz przedstawicielstwa w 30 krajach na całym świecie, zatrudniając łącznie około 1100 pracowników. Główna siedziba znajduje się w Hyllinge w Szwecji. Polska jest zaś bardzo ważnym krajem, zarówno pod względem wdrożeń akustycznych, jak i wartości produkcyjnych. Z punktu widzenia produkcji, fabryki w Gliwicach, a także w francuskim Genouillac są jednymi z najważniejszych w portfolio firmy. Gliwicka hala natomiast, jest także istotnym centrum wszystkich produktów Ecophon, dzięki któremu producent w istotny sposób skraca czas realizacji zamówień na rynki europejskie.

– Gliwice od dawna są ważnym węzłem w szerokiej sieci centrów produkcyjnych Ecophon. Nasza ekspansja w tym mieście jeszcze bardziej wzmocni zdolność firmy do spełniania wysokich oczekiwań naszych klientów, nie tylko na szybko rozwijającym się polskim rynku – podkreśla Max Falck, dyrektor ds. procesów sprzedaży, Saint-Gobain Ecophon.

Cel: stać się pierwszym producentem rozwiązań akustycznych o zerowej emisji

Rozbudowa zakładu w Gliwicach umożliwia industrializację nowych pieców elektrycznych zgodnie z ambicją firmy, dążącą do wycofania wszystkich kopalnych źródeł energii. Przejście to zostanie dodatkowo wzmocnione dzięki umowie zakupu energii elektrycznej (PPA) zawartej przez Grupę Saint-Gobain, która gwarantuje dostawę 40 proc. odnawialnej energii elektrycznej dla Grupy w Polsce, co w całości pokryje działalność Ecophon w naszym kraju.

Poleć ten artykuł:

Polecamy