MOBOT TRANSPORTER U1  z dwiema nagrodami

MOBOT TRANSPORTER U1 z dwiema nagrodami

W poniedziałek 8 listopada w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się gala 28. edycji Konkursu Dobry Wzór 2021. Nagrodzeni zostali producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty charakteryzują się wysoką jakością wzornictwa. Robot mobilny MOBOT® TRANSPORTER U1 firmy WObit otrzymał aż dwie nagrody!

MOBOT® otrzymał tytuł Dobry Wzór 2021 w kategorii Praca, a także tytuł Produkt Roku ARP 2021 – nagrodę specjalną przyznawaną przez Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. najbardziej innowacyjnemu pod względem wzornictwa i dopasowania do polskiego rynku produktowi wdrożonemu przez polskie przedsiębiorstwo i zaprojektowanemu przez polskiego projektanta. W imieniu firmy WObit nagrody odebrał Tomasz Kałkowski – projektant robota. Relację z gali, która była transmitowana na żywo można obecnie oglądać pod tym linkiem.

MOBOT® TRANSPORTER U1 – robot mobilny do każdej firmy

Nagrodzony robot służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Jest niedrogi, łatwy w obsłudze i uniwersalny. Kompaktowe urządzenie o stopniu ochrony IP65 i udźwigu do 100 kg przygotowane jest do szybkiej, samodzielnej instalacji i adaptacji przez użytkownika. To odpowiedź na szeroką potrzebę automatyzacji transportu w obszarze przemysłu i logistyki magazynowej, a także w innych branżach.  

Uniwersalna konstrukcja pozwala w prosty sposób zamocować niemal dowolne wyposażenie, a także je szybko wymienić. Dzięki temu możliwe jest wykorzystywanie robota do różnych zadań. MOBOT® TRANSPORTER U1 może wspomóc procesy w hotelach, szpitalach poprzez automatyczne dostarczanie pościeli, posiłków lub automatyczną dezynfekcję. Usprawni pracę w biurach i archiwach, przewożąc ciężkie dokumenty i książki. Świetnie sprawdzi się na lotniskach –  ułatwi transport bagażu pasażerów. Klient łatwo może doposażyć robota w czujniki do kontroli temperatury lub jakości powietrza, co pozwoli na realizację takich zadań jak nadzór i kontrola obiektów.

Robot został stworzony tak, aby umożliwić swobodną adaptację do zupełnie nowych zadań przez inne firmy. Warto podkreślić, że wyposażenie robota można konfigurować przez stronę internetową. Programowanie zostało uproszczone do formy prostego samouczka, niewymagającego wcześniejszego doświadczenia programistycznego od użytkownika. Dzięki temu niemal każda firma może skorzystać z innowacyjnej technologii, jaką są roboty mobilne.

Kolejna nagroda dla firmy WObit

Przyznana przez IWP nagroda to kolejne wyróżnienie dla firmy WObit. W 2019 roku tytuł Dobry Wzór oraz Produkt Roku otrzymał robot mobilny MOBOT® AGV FlatRunner MW.

Zapraszamy na wystawę pokonkursową

Wraz z rozstrzygnięciem konkursu w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie rozpoczęła się wystawa pokonkursowa prezentująca finalistów tegorocznej edycji. Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli i potrwa do 5 grudnia.

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczyorganizowany od 1993 r. Wyznacza standardy wzornictwa i nagradza najlepiej zaprojektowane produkty. Zgłoszone projekty analizowane są z uwzględnieniem takich aspektów jak: stopień innowacyjności, ergonomia, funkcjonalność, wytrzymałość, trwałość, estetyka i wpływ na środowisko. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz jury złożone z niezależnych specjalistów, związanych z branżą, wybierają najlepszy design w ponad dwudziestu kategoriach.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

O firmie WObit

WObit to polska, rodzinna firma od 30 lat dostarczająca pełne spektrum najnowocześniejszych produktów i kompletnych rozwiązań dla przemysłu. WObit to zespół specjalistów o wiedzy i know-how na najwyższym światowym poziomie technologicznym, którzy z pasją unowocześniają polski przemysł. Firma jest producentem m.in. robotów przemysłowych, w tym rodziny przemysłowych robotów mobilnych MOBOT®. Innowacje tworzone przez WObit są szeroko doceniane przez rynek.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy