Na Podkarpaciu powstała Polska Grupa Motoryzacyjna

Na Podkarpaciu powstała Polska Grupa Motoryzacyjna

9 listopada br. w Sędziszowie Małopolskim została powołana Polska Grupa Motoryzacyjna – pierwsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające wyłącznie krajowych producentów z branży. Inicjatorem i Prezesem Zarządu PGM jest Adam Sikorski, prezes PZL Sędziszów S.A. Stowarzyszenie ma charakter ogólnopolski.

Stowarzyszenie skupia głównie firmy z regionu podkarpackiego, który uważany jest za lidera branży motoryzacyjnej w Polsce. Elementem wyróżniającym Polską Grupę Motoryzacyjną spośród innych stowarzyszeń branżowych jest fakt, że w jej skład wchodzą tylko przedsiębiorstwa z polskim kapitałem.

 

Wśród firm założycielskich PGM, oprócz PZL Sędziszów, są również: PIMOT, czyli Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Sanok Rubber Company SA, Pelmet S.J., Splast Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Wdrożeniowe Nabor Grażyna Naborczyk, Grupa Eko-Karpaty Sp. z o.o., Prywatny Ośrodek Maszynowy, Gumat Róg Pawlikowski S.J., Jasłomet PPH Furtek-Lipiecki Sp. J. Ich wspólnym celem jest chęć produkowania i sprzedaży wyrobów motoryzacyjnych pod własną, polską marką.

 

„Rynek części motoryzacyjnych w Polsce jest zdominowany przez duże, międzynarodowe koncerny. W podobnej sytuacji jest wielu krajowych producentów, którzy są podwykonawcami dla zagranicznych marek. Jeśli zaczniemy działać wspólnie, w ramach jednego zrzeszenia, z pewnością łatwiej będzie stworzyć warunki sprzyjające rozwojowi naszych firm” – podkreśla Adam Sikorski, prezes Zarządu PGM.

 

Polska Grupa Motoryzacyjna chce m.in. proponować zmiany w dziedzinie legislacji oraz rozwijać współpracę w zakresie badań i rozwoju, a także zwiększać świadomość klientów, że polskie wyroby charakteryzują się tak samo dobrą jakością jak produkty zagranicznych marek.

 

Siedziba organizacji znajduje się w Sędziszowie Małopolskim, a biuro w Warszawie. Szczegółowy program Stowarzyszenia PGM oraz warunki przystąpienia zostaną zaprezentowane 18 listopada na konferencji prasowej, podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.

Poleć ten artykuł:

Polecamy