Najnowsze technologie kluczem do sukcesu w branży TSL

Najnowsze technologie kluczem do sukcesu w branży TSL

Dzięki telematyce efektywność ekonomiczna transportu może wzrosnąć nawet o 30%. Dlatego rynek tego rodzaju produktów i usług dedykowanych branży TSL rozwija się błyskawicznie. Jego przegląd odbędzie się podczas warszawskich targów Trans Poland 2014 organizowanych przez firmę...

Rozwiązania telematyczne są kluczowe w efektywnym zarządzaniu flotą pojazdów, chociażby poprzez monitorowanie ich położenia, optymalizację trasy czy kontrolowanie czasu pracy kierowców. Dzięki temu można uzyskać to, na czym managerowi każdej firmy zależy najbardziej – optymalizację kosztów. Umożliwiają to systemy zezwalające na zaawansowane zarządzanie powierzchnią załadunkową czy eliminowanie tzw. pustych przebiegów – najnowsze technologie, takie jak system Trans.eu ułatwiają przy tym dostęp do informacji o ofertach wolnych ładunków i pojazdów z całej Europy.

Branża TSL to poza firmami świadczącymi usługi przewozowe także szereg przedsiębiorstw oferujących systemy zarządzania czy elektronikę. Na rynku nie brakuje doświadczonych podmiotów proponujących takie rozwiązania – jak chociażby polski Drabpol, od ponad 30 lat oferujący systemy bezpieczeństwa dla transportu. Z zagranicznych koncernów można wymienić takie firmy, jak Trimble z zapleczem ponad 1800 patentowanych produktów czy Transics, która poza systemami wspierającymi zarządzanie flotą oferuje usługi w zakresie m.in. zarządzania kierowcami i ładunkami. Z kolei zespół specjalistów tworzących litewską firmę Ruptela jest w stanie dostarczyć technologie komunikacyjne usprawniające zarządzanie własnością.

 

Propozycje powyższych firm będzie można zobaczyć w dniach 5-7 listopada 2014 roku w warszawskiej hali EXPO XXI, podczas drugiej edycji targów Trans Poland. Wystawcami będą m.in. firmy zajmujące się zagadnieniami dotyczącymi transportu intermodalnego, logistyki i spedycji, produkcji i eksploatacji ciężarowego taboru transportowego czy transportu wewnętrznego i magazynowania.

Program towarzyszący będzie poświęcony szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w transporcie, ze szczególnym uwzględnieniem transportu intermodalnego. Panele tematyczne z takich dziedzin jak transport towarów niebezpiecznych w łańcuchach multimodalnych, zarządzanie ryzykiem w transporcie czy bezpieczeństwo transportu do krajów WNP to tylko niektóre elementy programu, który wraz z partnerami przygotował organizator.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy