Nie ma bardziej praktycznego rozwiązania

Nie ma bardziej praktycznego rozwiązania

Zapłać opłatę drogową za przejazd samochodów ciężarowych w Niemczech za pomocą paysafecard

Od 1 lipca bieżącego roku w Niemczech zostanie wprowadzona istotna zmiana, która będzie dotyczyć wszystkich samochodów ciężarowych powyżej 7,5 tony. Od tego miesiąca opłata...

Dokonanie opłaty drogowej to wyzwanie

Wszyscy zainteresowani zastanawiają się, w jaki sposób najbardziej optymalnie dokonać opłaty drogowej. Firma Toll Collect, administrator opłat drogowych w Niemczech, oferuje kilka możliwości uiszczania opłat.

  • Płatność gotówką w terminalu opłat drogowych wydaje się być łatwa. Ta metoda ma jednak swoje wady np.: konieczność posiadania odpowiedniej ilości gotówki w samochodzie, czy pozostające po dokonaniu opłaty drobne pieniądze. Posiadanie gotówki to także ryzyko jej utraty lub kradzieży.
  • Uiszczenie opłaty za pośrednictwem urządzenia pokładowego (OBU), które na pierwszy rzut oka również wydaje się wygodne. Niestety jego montaż jest płatny, a często czas oczekiwania na jego zainstalowanie przez partnera serwisowego jest wydłużony. Dodatkowo, tuż przed datą rozszerzenia opłat drogowych, coraz trudniej będzie umówić dogodny termin montażu urządzenia.

 

Istnieje jednak metoda płatności, która łączy zalety obu powyższych opcji i nie posiada ich wad.

 

paysafecard – idealne rozwiązanie umożliwiające płatność za przejazd

 

Toll Collect umieścił paysafecard na liście dopuszczonych środków płatniczych. Oznacza to, że można dokonać opłaty drogowej bez konieczności posiadania gotówki i montażu urządzenia pokładowego w samochodzie. Płacąc za pomocą paysafecard można spać spokojnie – dzięki spełnieniu wysokich wymagań paysafecard zostało uznane jako środek płatniczy w sektorze publicznym. Urzędy i ich zleceniobiorcy, tacy jak Toll Collect, wiedzą, że nie ponoszą żadnego ryzyka. Powyższe wymagania obejmują kwestie dotyczące dostępności środka płatniczego, możliwości cyfrowego zastosowania oraz funkcjonalności zbliżonej do gotówki.

 

Korzystanie z paysafecard jest łatwe: Wystarczy kupić paysafecard w formie 16-cyfrowego PIN-u, który następnie należy wprowadzić przy dokonywaniu opłaty drogowej na portalu Toll Collect lub podać w punkcie poboru opłat drogowych. Opłata jest realizowana w ciągu kilku sekund – bez gotówki i bez urządzenia pokładowego w samochodzie. W Polsce paysafecard jest dostępne w 44 000, a na świecie w ponad 600 000 punktach sprzedaży (stacje benzynowe, supermarkety, poczta, kioski itp.), a także online na www.wkv.com.

 

Zalety

Korzystaj z paysafecard przy dokonywaniu opłaty drogowej, bo paysafecard jest:

  • praktycznym rozwiązaniem prepaid – kup 16-cyfrowy PIN i zrealizuj go przy uiszczaniu opłaty drogowej przez Internet lub na terminalu opłat drogowych, bez kosztów i oczekiwania na montaż OBU
  • rozwiązaniem niewymagającym posiadania gotówki – z tego powodu nie powoduje problemów z drobnymi w punkcie poboru opłat
  • bezpieczne – tak proste i bezpieczne jak gotówka, a jednak nieposiadające jej wad
  • cyfrowe – umożliwia dokonywanie opłaty przez Internet na smartfonie, tablecie lub komputerze (na platformie online Toll Collect i przez aplikację)
  • bezpłatne – korzystanie z tego środka płatniczego nic nie kosztuje, niewykorzystane środki pozostają do dyspozycji

paysafecard od 18 lat jest obecne na rynku jako przedpłacony środek płatniczy. Każdego dnia tysiące ludzi w 46 krajach dokonuje płatności za pośrednictwem paysafecard. System jest bezpieczny i stabilny, a doświadczenia milionów użytkowników i tysięcy przedsiębiorstw, które akceptują paysafecard jako środek płatniczy, są na to dowodem. Właśnie z tych powodów za pomocą paysafecard można już dokonywać opłaty za przejazd samochodów ciężarowych w Niemczech.

 

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy