Niebieskie świecenie

Niebieskie świecenie

Z inicjatywy 11 międzynarodowych firm działających na rynku nieruchomości dziś i jutro zostanie przeprowadzona akcja „Na niebiesko dla autyzmu (Light It Up Blue).

Na niebiesko dla autyzmu (Light It Up Blue) to ogólnoświatowa akcja organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks, a w Polsce rozpropagowana przez Fundację SYNAPSIS pod nazwą „Na niebiesko dla autyzmu”. Inicjatywa polega na wyrażeniu solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem poprzez podświetlenie na niebiesko budynków instytucji publicznych i komercyjnych. W pierwszych dwóch dniach kwietnia dla autyzmu zaświeci ponad 100 budynków w całej Polsce. Będą to m.in. Atrium International Business Center, Green Wings Offices, Senator, Trinity Park III, Plac Zamkowy, Ethos, Złote Tarasy, Warsaw Trade Tower czy Marynarska Business Park.

 

Autyzm wciąż pozostaje tajemniczym zaburzeniem mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Choć jest to najczęstsze zaburzenie rozwojowe (dotyka 1 na 150 dzieci w Polsce i 1% ludzkości), to świadomość autyzmu w społeczeństwie jest wciąż bardzo niska, a osoby nim dotknięte często spotykają się z krzywdzącymi komentarzami I okrutnymi zachowaniami otoczenia.

 

– Mamy nadzieję, że akcja Na niebiesko dla autyzmu pomoże innym zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm, a osobom z autyzmem ułatwi życie wśród nas – mówi Łukasz Kościuczuk z Fundacji SYNAPSIS.

Poleć ten artykuł:

Polecamy