Niemcy przywracają kontrole graniczne

Niemcy przywracają kontrole graniczne

Ważna informacja dla firm transportowych oraz innych przedsiębiorstw, prowadzących działalność międzynarodową. Od wczoraj tymczasowo przywrócono kontrolę graniczną na niemieckiej granicy.

Obywatele Unii Europejskiej, w tym obywatele Polski, mogą przekraczać granicę na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość i obywatelstwo tj. paszportu lub dowodu osobistego. Pozostali podróżni – obywatele państw trzecich, są zobowiązani posiadać ważny paszport i inne dokumenty poświadczające prawo do legalnego pobytu i przejazdu przez terytorium państw strefy Schengen.

 

Niemcy przywrócili kontrole z związku z niekontrolowanym napływem uchodźców, szczególnie przez granicę z Austrią. Zgodnie z prawem wspólnotowym czasowe przywrócenie kontroli granicznych możliwe jest w szczególnych sytuacjach, związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa publicznego, na przykład przy okazji organizacji międzynarodowych imprez masowych.

 

Kontrolę graniczną Niemcy przywracają w tym roku już po raz drugi. Po raz pierwszy od 26 maja do 15 czerwca w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa podczas szczytu G7.

Poleć ten artykuł:

Polecamy