Nowa fundacja na mapie polskiej filantropii

Nowa fundacja na mapie polskiej filantropii

Robert Dobrzycki, polski przedsiębiorca, inwestor i filantrop powołał do życia fundację. Powstała ona z przekonania, że ludzki potencjał jest nieograniczony, a pomoc jest doskonałą inwestycją w przyszłość. Misją Fundacji Roberta Dobrzyckiego jest realny wpływ na rozwój społeczny oraz promocję Polski i polskiej przedsiębiorczości na światowej scenie.

Robert Dobrzycki, polski przedsiębiorca, inwestor i filantrop powołał do życia fundację. Powstała ona z przekonania, że ludzki potencjał jest nieograniczony, a pomoc jest doskonałą inwestycją w przyszłość. Misją Fundacji Roberta Dobrzyckiego jest realny wpływ na rozwój społeczny oraz promocję Polski i polskiej przedsiębiorczości na światowej scenie.

Fundacja ma szerokie spektrum działań – obejmuje takie obszary jak edukacja, kultura i sztuka, inwestowanie w naukę, zdrowie i sport, ochrona środowiska, promocja Polski.

– Działam charytatywnie od lat. Pomagam, bo lubię. Daje mi to ogromną satysfakcję. Powołanie do życia fundacji jest dla mnie parasolowym ujęciem wielu moich działań na polu filantropii, jak również ekscytującym początkiem nowych projektów na tym polu. Pomagam, bo wiem, że jest to inwestycja w lepszą przyszłość nas wszystkich. Łącząc siły biznesu i trzeciego sektora, działając w przemyślany sposób możemy zmieniać świat na lepsze, rozwijać innowacyjne projekty, wspierać talenty i docierać do najbardziej potrzebujących – mówi Robert Dobrzycki, pomysłodawca i założyciel fundacji, polski przedsiębiorca, inwestor i filantrop. Jako prezes i współwłaściciel Panattoni w Europie, Indiach i na Bliskim Wschodzie odpowiada za działalność firmy w 17 krajach. Oprócz rozwoju biznesowego dba o społeczną odpowiedzialność – od lat osobiście wspiera liczne projekty charytatywne i inwestuje w talenty. Promuje sport, edukację biznesową i filantropię, jest aktywnym ambasadorem polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej.

Nowo powołana fundacja będzie wspierać inicjatywy już istniejące, jak i tworzyć projekty własne. Obecnie trwają prace nad pierwszą edycją programu „Koliber”, mającego na celu promocję i wsparcie finansowe wybitnych jednostek z obszarów zdrowia, energetyki, ekonomii, prawa, działalności społecznej, sztuki, ESG czy sportu. Koliber to również logo fundacji. Jest symbolem przekraczania granic, sięgania po niemożliwe. Jest postrzegany jako posłaniec nowych możliwości, przyszłościowych osiągnięć oraz zaawansowanych technologii i – co więcej – niesie przesłanie ważne dla nas wszystkich, że życie jest radością.

Kolejnym projektem Fundacji jest współpraca z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dzięki wsparciu Fundacji w nowo powstającym gmachu MSN na stałe zagości wielkoskalowy obraz Karoliny Jabłońskiej, malarki młodego pokolenia, pod nazwą „Słoiki 2024”.

Karolina Jabłońska (urodzona w 1991 roku) to wielokrotnie nagradzana artystka młodego pokolenia mieszkająca w Krakowie. Maluje portrety kobiet w na pozór banalnych sytuacjach. Odbija się w nich wewnętrzny niepokój autorki wynikający z tego, co jest reakcją na otaczającą nas upolitycznioną rzeczywistość – a zwłaszcza na współczesną sytuację kobiet. Malarstwo Jabłońskiej jest żywiołowe, przyciąga widza ekspresyjnym kolorem. W jej obrazach można odnaleźć cytaty z twórczości Henriego Rousseau, Edvarda Muncha i Paula Gauguina.

Obraz będzie się składał z czterech paneli o wielkości 250 cm x 190 cm każdy. Złożą się one na tetraptyk o wymiarach 250 cm x 760 cm. Będzie on skomponowany w taki sposób, by móc zarówno wisieć narożnie, jak i być eksponowanym w jednej linii.

„Słoiki 2024” w warstwie wizualnej będą nawiązywały do nowych prac Jabłońskiej, w których motywami przewodnimi są kuchnia, gotowanie i przetwory. Budzące proste skojarzenia i znane wszystkim kulinaria stają się wabikami na publiczność, jednak pod kojarzącym się z codziennością przekazem kryją się socjologiczne metafory, zakamuflowane informacje z pierwszych stron gazet i osobiste przemyślenia autorki.

Praca ta stanie się z pewnością silnym znakiem i rozpoznawalnym dziełem malarskim w przestrzeni publicznej miasta, którą od października 2024 roku stanie się otwarte dla wszystkich Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Fundacja zaprasza również do składania wniosków na finansowanie lub współorganizację pomysłów zgodnych z jej wartościami i misją. Więcej informacji na stronie www.rdfoundation.org oraz na kanałach fundacji w mediach społecznościowych:

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=61560539226258

LI: https://www.linkedin.com/company/robert-dobrzycki-foundation/

IG: https://www.instagram.com/robert_dobrzycki_foundation/

Poleć ten artykuł:

Polecamy