Nowa inwestycja DAYCO w Polsce

Nowa inwestycja DAYCO w Polsce

DAYCO, światowy lider w projektowaniu oraz produkcji układów napędu wałka rozrządu oraz osprzętu silnika, uruchamia zakład produkcyjny w Polsce.

Fabryka zlokalizowana jest w tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie SEGRO Industrial Park Tychy. W zakładzie produkowane będą koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych montowane w silnikach znanych europejskich odbiorców (OEM). Docelowo w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni prawie 20 000 m2 zatrudnienie znajdzie około 300 osób.

Uruchomienie produkcji planowane jest w IV kwartale 2013 roku. Aktualnie trwa intensywny proces rekrutacji do wszystkich obszarów firmy, zwłaszcza na stanowiska techniczne i produkcyjne. Tylko w 2013 roku tyski zakład DAYCO zatrudniać ma około 100 pracowników. Jak mówią przedstawiciele DAYCO w Tychach: „Szukamy specjalistów, osób z wiedzą w dziedzinie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej metali oraz obróbki gumy”.

DAYCO, to światowy lider w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży szerokiej gamy pasków rozrządu, napinaczy, kół pasowych i części hydraulicznych, stosowanych w silnikach samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz innych urządzeń przemysłowych. Na całym świecie DAYCO zatrudnia około 3.500 pracowników w kilkunastu zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych, centrach technicznych oraz biurach sprzedaży.

Poleć ten artykuł:

Polecamy