Nowa inwestycja w Trójmieście – Panattoni Park Gdańsk Airport

Nowa inwestycja w Trójmieście – Panattoni Park Gdańsk Airport

Panattoni Europe rusza z nową inwestycją w rejonie trójmiejskiego lotniska – Panattoni Park Gdańsk Airport. Centrum dystrybucyjne o powierzchni blisko 107 000 mkw. już teraz zostało docenione przez BBK S.A.

Na 68 500 mkw. stworzony zostanie wielofunkcyjny magazyn dla home&you, czołowej marki artykułów wyposażenia wnętrz. Zakończenie budowy planowane jest na połowę 2020 r.

Panattoni Europe rozbudowuje ofertę powierzchni magazynowych w rejonie Trójmiasta. W odległości 15 minut od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy – trzeciego największego lotniska w kraju – powstaje Panattoni Park Gdańsk Airport o planowanej powierzchni blisko 107 000 mkw. Atrakcyjna lokalizacja kompleksu szybko znalazła pierwszego najemcę. Jest nim BBK S.A., właściciel marki home&you. Firma wynajęła aż 68 500 mkw., które podzielone zostaną na: magazyn zaopatrujący sklepy oraz, w związku z dynamicznie rosnącą sprzedażą online, platformę e-commerce. Centrum dystrybucyjne, które rozpocznie swoją działalność już w połowie 2020 r., znajduje się w pobliżu niedawno wynajętej przez BBK S.A. nowej powierzchni biurowej po drugiej stronie portu. Dzięki temu przedsiębiorstwo konsoliduje swoją działalność wokół gdańskiego lotniska. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

Panattoni Park Gdańsk Airport wpisuje się w koncepcję tzw. dzielnicy lotniskowej, a jej zalążek wokół gdańskiego lotniska tworzą powstające magazyny, nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe czy zapowiedziana budowa Airport City – kompleksu biurowego zlokalizowanego wzdłuż terminali lotniska, oferujących także funkcje usługowe, gastronomiczne oraz hotelowe. Jak podkreśla Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe: – Port lotniczy zawsze staje się kołem zamachowym rozwoju okolicy. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej w jego pobliżu szybko powstają zarówno centra przemysłowe, magazynowe, jak i biurowo-handlowe, co wpisuje się w koncepcję rozwoju airport city.

Panattoni Park Gdańsk Airport będzie się składał w sumie z 4 budynków magazynowych, których konstrukcja ruszy w IV kwartale bieżącego roku. Pierwsi najemcy sprowadzą się już w połowie 2020 r. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji blisko portu lotniczego, Panattoni Park Gdańsk Airport będzie doskonale włączony w Trójmiejski system transportu publicznego. Do lotniska dociera Pomorska Kolej Metropolitarna, regularnie kursują autobusy, a jeden z przystanków znajduje się bezpośrednio przed planowanym Parkiem, co znacznie ułatwi dojazd pracownikom.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy doradzać firmie BBK S.A. w transakcji najmu powierzchni magazynowej, największej w historii lokalnego rynku nieruchomości magazynowych. Cały proces wyboru lokalizacji, przeprowadzony w konkurencyjnej atmosferze, skutkował bardzo atrakcyjnymi warunkami współpracy. Transakcja została zawarta z deweloperem, który rozumiejąc oczekiwania klienta, zaproponował elastyczną ofertę najmu, zabezpieczając obecne potrzeby klienta oraz plany ekspansji. Wierzymy, że planowany obiekt, który będzie jednym z najnowocześniejszych magazynów w Trójmieście, umożliwi dalszy dynamiczny rozwój firmy BBK S.A. – mówią Maciej Chmielewski, senior partner, dyrektor i Łukasz Grupa, senior associate, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers International.

Panattoni Europe sukcesywnie stawia na rozbudowę oferty powierzchni magazynowych w rejonie Trójmiasta. To bardzo dynamicznie rozwijająca się część Polski, strategicznie położony na przecięciu szlaków handlowych łączących Skandynawię z Europą Południową oraz Polskę z krajami bałtyckimi. Region jest siedzibą wielu firm z branży naftowej, chemicznej, elektronicznej czy transportowej, na co bez wątpienia wpływa sąsiedztwo największego portu morskiego w Polsce. W 2018 r. przeładowano w nim 49 mln ton towarów (o 20% więcej niż rok wcześniej). Z kolei gdański port lotniczy obsłużył w zeszłym roku blisko 5 mln osób, a masa przesyłek cargo przekroczyła 6,2 tys. ton (12 proc. więcej niż rok wcześniej).

(Panattoni Europe)

Poleć ten artykuł:

Polecamy