Nowa linia powlekania Guardian Glass z pełną produkcją

Nowa linia powlekania Guardian Glass z pełną produkcją

Guardian Glass rozpoczął pełną produkcję na nowej, zaawansowanej technologicznie linii powlekania szkła  w swoim drugim zakładzie w Częstochowie. Najnowocześniejsza maszyna do powlekania wykorzystuje zaawansowaną technologię do przekształcania standardowego szkła float w wysokowydajne szkło o wartości dodanej. Pozwoli to zakładowi rozszerzyć produkcję produktów poprawiających efektywność energetyczną budynku, estetykę i komfort jego mieszkańców.

Guus Boekhoudt, wiceprezes Guardian Glass, mówi: – Architekci i konstruktorzy coraz częściej używają energooszczędnych produktów do ulepszania obudowy budynku, a my jesteśmy zobowiązani do wspierania naszych klientów, dostarczając im wiodące produkty i rozwiązania szklane o wartości dodanej. Rozwój ten zapewnia im ważne możliwości w regionie.

Drugi zakład produkcji szkła float i szkła powlekanego firmy Guardian w Polsce, powstały w sąsiedztwie istniejącego zakładu w Częstochowie, pozwoli Guardian Glass sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokowydajne powlekane i prefabrykowane produkty szklane w Europie Wschodniej. Nowy obiekt – najbardziej wydajna i efektywna pod względem operacyjnym fabryka w ramach Guardian Glass – podkreśla długoterminowe zaangażowanie firmy Guardian wobec swoich klientów, aby być preferowanym dostawcą architektonicznych rozwiązań szklanych.

Oryginalna linia szkła float w Częstochowie przeszła niedawno naprawę zimnego zbiornika, zwiększając jej moce produkcyjne o około 25%. Dzięki obu piecom Guardian Glass potroi produkcję w Polsce – demonstrując swoje zaangażowanie w ciągłe doskonalenie produktów i usług szklarskich dla klientów europejskich.

– To, że w czasie COVID-19 udało nam się bezpiecznie wykonać wykończenie linii powlekania w Częstochowie i niebawem uruchomimy tam nową linię float, jest prawdziwym osiągnięciem samym w sobie – dodaje Boekhoudt. – Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników pozostają naszym priorytetem numer jeden, ponieważ kontynuujemy naszą wizję tworzenia wartości dla naszej firmy, klientów i społeczeństwa.

Uruchomienie nowej linii float w Częstochowie ma rozpocząć się we wrześniu 2020 roku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy