Nowa odłona Shella

Shell wprowadza na rynek nową odsłonę olejów Shell Helix, przeznaczonych do stosowania w silnikach samochodów osobowych. Produkty będą dostępne w nowych butelkach z czytelnymi etykietami ułatwiającymi identyfikację najważniejszych parametrów oleju. Zmianie uległo także nazewnictwo olejów.

Inspiracją do wprowadzenia bardziej czytelnych oznaczeń olejów była obserwacja zachowań i pytania samych klientów. Użytkownicy coraz częściej mają problem z wyborem odpowiedniego produktu. Aby ułatwić identyfikację olejów Shell Helix, koncern odświeżył dotychczasowy wygląd opakowań, wzbogacając je o czytelną etykietę z wyraźnymi oznaczeniami produktu.

 

Oleje z rodziny Shell Helix zachowały dotychczasowy podział na trzy grupy kolorystyczne, do którego przyzwyczaili się klienci:

  • kolor grafitowy – oleje syntetyczne przeznaczone do nowoczesnych silników
  • kolor granatowy – oleje syntetyczne przeznaczone do wszystkich typów silników
  • kolor żółty – wielosezonowe oleje mineralne

 

Zmianie uległy natomiast nazwy poszczególnych olejów w ramach każdej z trzech grup.

Produkty marki Shell Helix dostępne będą w bardziej poręcznych i praktycznych opakowaniach. Modyfikacji poddano zarówno butelki jednolitrowe, jak i czterolitrowe, które zostały wyposażone w dwa uchwyty, ułatwiające zarówno przenoszenie jak i nalewanie oleju. Wszystkie opakowania olejów Shell wykonane są z lekkiego plastiku i zaprojektowane w taki sposób, aby ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko naturalne, poprzez zminimalizowanie ilości materiału zużytego do ich produkcji.

Wraz z nowym kształtem butelki, zmianie uległy także etykiety umieszczone na opakowaniach. Nowe oznaczenia są bardziej przejrzyste i czytelne, a większa czcionka ułatwia szybkie odnalezienie niezbędnych informacji. W wyborze właściwego oleju pomoże klientom krótki opis produktu oraz bardziej widoczna klasa lepkości, umieszczone na froncie nowej butelki.

Poleć ten artykuł:

Polecamy