Nowe biuro agencji celnej Grupy Rusak w Suwałkach

Nowe biuro agencji celnej Grupy Rusak w Suwałkach

Kolejne biuro Rusak Business Services sp. z o.o. zostało otwarte. 1 grudnia 2020 r. pracę rozpoczął oddział agencji celnej w Suwałkach.

Choć na pozór lokalizacja ta nie wydaje się wyróżniać niczym wśród innych, logistycy i przewoźnicy wiedzą, że jest to miejsce szczególne. Wystarczy rzut oka na mapę Polski, aby zauważyć lokalizację Suwałk – na swoistym przesmyku Unii Europejskiej. Z jednej strony, do granicy Rosji (Obwodu Kaliningradzkiego) jest niecałe 40 km, z drugiej, od granicy Białorusi dzieli nas zaledwie 15 km więcej.

To specyficzne położenie Suwałk decyduje o fakcie, iż każda ciężarówka zmierzająca z Zachodniej Europy do Litwy, Łotwy, Estonii czy Finlandii musi przejechać przez to miasto (a dokładniej rzecz biorąc, ominąć je niedawno oddaną nowoczesną obwodnicą). Ponadto jest to popularna trasa dla samochodów zmierzających do północnej części Rosji (w tym Petersburga) oraz alternatywna trasa dla ciężarówek kierujących się do Rosji centralnej. Pozwala ominąć terytorium Białorusi, dzięki możliwości przekroczenia granicy łotewsko-rosyjskiej w miejscowości o miłej dla ucha nazwie „Buraczki” (to po stronie rosyjskiej, zaś po łotewskiej nazwa przejścia to Terehova). Ze względu na powyższe czynniki, granicę polsko-litewską w oddalonych o 26 km od Suwałk Budzisku przekracza rocznie 2,5 miliona TIR-ów!

Biuro Rusak Business Services w Suwałkach jest położone tuż przy miejscowym oddziale celnym. Oferuje odprawy celne we wszystkich procedurach celnych przewidzianych w przepisach prawa celnego, 24 godziny na dobę. Zjazd z obwodnicy (droga S61) znajduje się zaledwie nieco ponad 1 km od naszego biura, a ciężarówki zmierzające na odprawę celną nie muszą wjeżdżać do miasta. Zespół obsługujący Klientów w tej lokalizacji stanowią agenci celni o wieloletnim doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach.

Wiodący broker celny

Rusak Business Services (Grupa Rusak) to jeden z liderów w zakresie obsługi celnej na polskim rynku. 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami.

Działania agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Trade Compliance. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Firma posiada ponad 20 oddziałów w całej Polsce, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy