Nowe ciągniki Iveco w firmie Korner

Nowe ciągniki Iveco w firmie Korner

Po trzech latach użytkowania nadszedł czas na odnowienie floty. Firma Korner zdecydowała się na ponowny zakup dwudziestu nowych Iveco Stralis. Swoją decyzję zarząd spółki opiera na dotychczasowych doświadczeniach i przekonaniu, że nowe samochody będą w jeszcze większym stopniu przynosić zysk.

Firma Korner działa na rynku 23 lata. Jest jednym z liderów w branży meblarskiej. Zatrudnia około 200 osób i posiada sieć 16 hurtowni na terenie całego kraju. – Jestem zadowolony z użytkowania samochodów marki Iveco. Mamy za sobą już 20 lat wspólnych doświadczeń i mogę otwarcie powiedzieć, że wybrałem dobrze – mówi Krzysztof Widawski, prezes zarządu Korner Sp. z o.o. – Samochody Iveco są obecne w firmie Korner niemal od samego początku jej istnienia. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że możemy współpracować z tak rzetelnym partnerem i spełniać jego oczekiwania – powiedział Piotr Suwała, District Sales Manager Iveco Poland Sp. z o.o.

 

– Zaletą naszej firmy, jako dilera marki Iveco jest to, że w ramach grupy DBK, oferujemy kompleksowe rozwiązania transportowe. Oprócz ciągników siodłowych dostarczamy także naczepy. Dzięki naszej ofercie istnieje możliwość skonfigurowania lekkiego zestawu zgodnie z potrzebami klienta – dodaje Daniel Kubieniec, dyrektor handlowy Cracow Truck Center Sp. z o.o.

 

Firma Korner zamówiła ciągniki siodłowe Iveco Stralis HI-WAY z silnikami Cursor 11 o mocy 460 KM (338 kW). Najwyższy moment obrotowy 2150 Nm jednostka ta generuje w zakresie 900-1500 obr/min. W nowych Iveco silnik osiąga wyższy moment obrotowy przy tym samym zużyciu paliwa.

 

Wszystkie silniki oferowane w pojazdach ciężarowych Iveco zostały wykonane w technologii HISCR co oznacza, że jednostki te spełniają normę emisji spalin Euro 6, bez układu recyrkulacji spalin (EGR). Rozwiązanie to pozwoliła także na zwiększenie skuteczności hamulca silnikowego (SEB) o 30%. Przeniesienie napędu na koła tylne odbywa się za pomocą zautomatyzowanej 12-biegowej skrzyni przekładniowej EuroTronic ZF. Wyposażenie dodatkowe stanową: lodówka, wskaźnik obciążenia osi, moduł telematyczny, Hill Holder, powiększone do 1190 litrów zbiorniki paliwa i 135 litrowy zbiornik na AdBlue. Ciągniki siodłowe Iveco Stralis będą współpracowały z naczepami Kögel Light. Dzięki poprawnej konfiguracji masy własnej zestawu, klient będzie miał możliwość przewiezienia 700-800 kg ładunku więcej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy