Nowi kierownicy oddziałów Dachser w Rzeszowie i Strykowie

Nowi kierownicy oddziałów Dachser w Rzeszowie i Strykowie

Z początkiem sierpnia Szymon Charachajczuk objął funkcję kierownika oddziału Dachser w Rzeszowie, a od 1 września nowym kierownikiem oddziału firmy w Strykowie został Jarosław Wojnarski. Obaj zostali wyłonieni w ramach rekrutacji wewnętrznej.

Zmiany w kadrze kierowniczej Dachser Polska są kolejnym krokiem w rozwoju firmy mającym na celu wzmocnienie pozycji lidera na rynku poprzez dalszą rozbudowę sieci krajowych oddziałów.

Nowy kierownik w Rzeszowie

Szymon Charachajczuk z branżą logistyczną związany jest od 18 lat. Swoją karierę zaczynał w polskiej firmie kurierskiej, a następnie odpowiadał za rozwój sprzedaży w UPS Poland. Pracę w Dachser rozpoczął w 2014 r. jako kierownik rozwoju biznesu, odpowiadając za rozwój sprzedaży w południowo-wschodniej Polsce. W styczniu 2017 r. awansował na stanowisko regionalnego kierownika sprzedaży, tym samym przyczyniając się w znaczącym stopniu do otwarcia oddziału Dachser w Rzeszowie we wrześniu 2019 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Awans w Strykowie

Jarosław Wojnarski z branżą logistyczną jest związany od ponad 20 lat. Przez 16 lat zdobywał doświadczenie w DB Schenker zajmując różne stanowiska w działach spedycji i obsługi klienta. Do Dachser dołączył w 2017 roku jako regionalny kierownik sprzedaży, zarządzając działem handlowym oddziału w Strykowie i Toruniu. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

– Jestem dumny, że po raz kolejny udało nam się wyłonić kandydatów z wewnątrz organizacji. To potwierdza, że Dachser wierzy w ludzki potencjał. Nasz dział HR zawsze pracował na wysokich obrotach, jednak te ostatnie dwa lata były kluczowe i oznaczały śmiałe przejście na hybrydowy system szkoleń, który, jak widać, podnosi również kwalifikacje naszej kadry zarządzającej. Jestem przekonany, że bardzo dobra znajomość branży TSL, a także procesów i procedur obowiązujących w naszej firmie ułatwią Szymonowi oraz Jarosławowi wdrożenie w nowe obowiązki i przyczynią się do dalszego rozwoju naszych oddziałów. Obaj są doświadczonymi specjalistami w dziedzinie logistyki oraz dobrymi liderami, co wielokrotnie udowodnili. Nie mam żadnych wątpliwości, że sprostają kolejnym wyzwaniom i przyczynią się do wielu sukcesów firmy w przyszłości – powiedział Michał Simkowski, prezes Dachser Polska.

Poleć ten artykuł:

Polecamy