Nowoczesne technologie od Prologis dla najmłodszych

Nowoczesne technologie od Prologis dla najmłodszych

Dostęp do nowoczesnych technologii w szkołach jest niezwykle ważny dla podnoszenia atrakcyjności zajęć dydaktycznych i wspierania młodych ludzi w cyfrowym rozwoju. Prologis chętnie pomaga placówkom edukacyjnym i osobom uczniowskim, angażując się w życie lokalnych społeczności.

Dlatego ufundowaliśmy 80 calowy monitor interaktywny dla Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie. Będą z niego korzystali uczniowie na w klasach 1-3. Dzięki temu nauka stanie się ciekawsza i bardziej efektywna, a metody prowadzenia zajęć przez pedagogów bardziej nowoczesne.

– Jesteśmy szczerze wdzięczni za ufundowanie tak potrzebnej pomocy edukacyjnej. Dziękuję Radzie Rodziców pod przewodnictwem Marcina Wrazidło za podjęcie się tej inicjatywy i doprowadzenie jej do końca. Monitor nie tylko ułatwi nauczanie, ale również stworzy nowe możliwości angażujące uczniów. To wspaniałe, że dzięki Prologis mamy możliwość rozwijania umiejętności cyfrowych w najmłodszych klasach w naszej szkole – mówi Joanna Piećko -Szopińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie.

Monitor umożliwia tworzenie i udostępnianie różnorodnych materiałów edukacyjnych, takich jak e-booki, wideo, prezentacje multimedialne, interaktywne aplikacje itp. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać z różnorodnych narzędzi i technik nauki, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i stylu uczenia się.

– Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie odgrywa ważną rolę w naszej lokalnej społeczności, zapewniając wysoką jakość edukacji dla dzieci o różnorodnych potrzebach. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć ich misję i przyczynić się do rozwoju nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej – mówi Renata Kocemba, Marketing & Communications Manager Central Europe w Prologis.

Troskliwy sąsiad

Takie inicjatywy stanowią istotny element realizacji strategii ESG przyjętej w Prologis. Dotyczy to głównie zaangażowania w życie społeczności lokalnych, w sąsiedztwie których firma prowadzi swoją działalność. W tym projekcie istotny był fakt, że monitor został zamontowany w placówce, która promuje równy dostęp do edukacji, zwłaszcza dla grup marginalizowanych i osób uczniowskich ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wsparcie szkoły podstawowej w Chorzowie jest szczególnie ważne ze względu na stałą obecność Prologis na Górnym Śląsku. W tym regionie deweloper oferuje niemal 460 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej zlokalizowanej w czterech parkach dystrybucyjnych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy