OEM.connect łączy Webfleet Solutions i  Mercedes-Benz Connectivity Services

OEM.connect łączy Webfleet Solutions i Mercedes-Benz Connectivity Services

Webfleet Solutions ogłosił, że firma Mercedes-Benz Connectivity Services przystąpiła do programu partnerskiego OEM.connect. Samochody osobowe i dostawcze Mercedes-Benz z wbudowaną możliwością podłączenia są gotowe do korzystania z platformy do zarządzania flotą Webfleet firmy Webfleet Solutions. Eliminując potrzebę instalacji dodatkowych urządzeń, to zintegrowane rozwiązanie umożliwia szybsze, łatwiejsze i tańsze wykorzystanie technologii telematycznych przez osoby zarządzające flotami.

Pojazdy mogą przesyłać dane bezpośrednio do Webfleet nagradzanego rozwiązania do zarządzania flotą firmy Webfleet Solutions. Do podłączenia pojazdów niezbędny jest jedynie numer identyfikacyjny pojazdu (VIN). Dzięki danym z programu OEM, platforma Webfleet dostarcza użytecznych informacji, które pomagają menedżerom flot maksymalizować wydajność, redukować koszty operacyjne i zachęcać do ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Zapewnia jednocześnie bezpieczeństwo transferu danych certyfikowane standardem ISO/IEC 27001:2013.

– Współpraca z Mercedes-Benz Connectivity Services pozwala oferować zintegrowane rozwiązanie telematyczne wspólnym klientom. Bezpieczny i przystępny cenowo system zapewnia użytkownikowi końcowemu ogromne możliwości  w zakresie redukcji  kosztów i usprawniania zarządzania flotą. – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe.

Dzięki OEM.connect, klienci użytkujący samochody osobowe i dostawcze mogą uzyskać dostęp do standardowych funkcjonalności Webfleet, w tym do raportów dotyczących wydajności floty, danych przejazdów, monitoringu GPS i zużycia paliwa, co pomaga usprawnić ich działania. Natychmiastowe powiadomienia dotyczące diagnostyki pojazdów zwiększają bezpieczeństwo i dają możliwość monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Wszystkie informacje o pojeździe są widoczne przez interfejs Webfleet i dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji mobilnej Webfleet.

Rozwiązanie OEM.connect dla pojazdów Mercedes-Benz jest już dostępne na zamówienie w Polsce, Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii. W przyszłości program będzie rozszerzany na kolejne kraje i regiony. Więcej informacji na https://youtu.be/CcwpnMckaeM

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy