Opel w gotowości do wznowienia produkcji w Polsce

Opel w gotowości do wznowienia produkcji w Polsce

Volkswagen Poznań zadeklarował, że 27 kwietnia wznowi produkcję samochodów w swoich zakładach. PSA, właściciel Opla, nie podaje jeszcze daty zakończenie przestoju w Polsce, ale fabryki samochodów i silników są utrzymywane w stanie gotowości.

Zakłady Opel Manufacturing Poland w Gliwicach i Tychach pozostają aktywne w okresie wstrzymania produkcji i wdrażają wzmocnione procedury zabezpieczeń sanitarnych Groupe PSA. Zostały one stworzone i omówione wspólnie ze służbą medyczną, z udziałem strony społecznej. Wdrożone rozwiązania umożliwiają utrzymanie wysokiego poziomu ochrony zdrowia po wznowieniu działalności fabryk.

Procedury zawierają ponad sto środków zabezpieczających, obejmujących wszystkie obszary działalności firmy: przemysłowy, administracyjny, badawczo-rozwojowy i komercyjny.

W odniesieniu do obiektów przemysłowych wymagają, miedzy innymi, dokonywania pomiarów temperatury ciała, noszenia okularów i masek ochronnych, zachowania bezpiecznych odległości między ludźmi, również w strefach odpoczynku, wprowadzenia oznaczeń na posadzkach, wdrożenia zasady stale otwartych drzwi (z wyjątkiem drzwi przeciwpożarowych), aby wyeliminować konieczność używania klamek, częstego czyszczenia narzędzi i powierzchni roboczych, czasu „kwarantanny” dla części dostarczonych do zakładu, czy ograniczenia kontaktu między zmianami produkcyjnymi, aby uniknąć mijania się dużych grup osób.

Harmonogram wznowienia działalności produkcyjnej nie jest zatwierdzony i będzie omówiony w ramach dialogu z naszymi partnerami społecznymi. Uwzględni też polskie przepisy wdrożone przez władze krajowe, określające prowadzenie działalności handlowej i przemysłowej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy