Osobowości Dekady Polskiej Logistyki

Osobowości Dekady Polskiej Logistyki

Podczas X jubileuszowej Gali Logistyki i Transportu wręczono unikatowe statuetki dla "Osobowości Dekady Polskiej Logistyki". Uhonorowano w ten sposób osoby, które przez ostatnią dekadę miały niepośledni i nieodzowny wpływ na krajobraz polskiej logistyki.Najważniejsze wydarzenie...

Najważniejsze wydarzenie w branży, za jakie niewątpliwie uchodzi grudniowa Gala Logistyki i Transportu, jest symboliczną klamrą zamykającą rok w środowisku TSL. Tradycją stało się, że podczas Gali ogłaszane są wyniki Programu Badawczego “Operator Logistyczny Roku” oraz konkursu “Produkt innowacyjny dla Logistyki”. Tą drogą wyróżniane zostają firmy-liderzy oraz nowoczesne rozwiązania, które wpłyną w najbliższym czasie na efektywność procesów w polskich przedsiębiorstwach logistyczno-transportowych. Tym razem Wydawnictwo Eurologistics oraz Data Group Consulting  przyznały jednorazowe nagrody “Osobowościom Dekady Polskiej Logistyki”, indywidualnym liderom, których obecność i dokonania miały fundamentalny wpływ na sektor TSL w ostatnich dziesięciu latach. Pod uwagę wzięto przede wszystkim: wkład w rozwój logistyki, transparentność w prowadzeniu interesów i aktywność w organizowaniu życia branży. – Dopiero po dokonaniu wyboru Osobowości Dekady Polskiej Logistyki, skonstatowaliśmy, że laureaci to wprawdzie osoby o wielkim już dorobku, ale w każdym przypadku jakoś podskórnie odczuwamy, że największe osiągnięcia dopiero przed nimi. – przekonywał Piotr Szreter z Data Group Consulting.

Osobowości Dekady Polskiej Logistyki:

Marcin Bąk, prezes zarządu firmy Spedimex – Młody, ambitny strateg z wizją i ogromnym wyczuciem rynku. Przedstawiciel rodzimego kapitału, z konsekwencją i rozwagą inwestuje w rozwój swojej firmy.

Jacek Machocki, prezes zarządu firmy PEKAES – Menedżer do spraw trudnych, prekursor wielu zwycięskich strategii, powrócił do swojej największej życiowej pasji i stawił czoła wielkiemu wyzwaniu.

Robert Mianowski, dyrektor zarządzający firmy TNT Express na Europę Wschodnią – Twórca najbardziej spektakularnego sukcesu komercyjnego w polskiej logistyce, osiągniętego dzięki doskonałemu pozycjonowaniu usług, co ma ten skutek, że w wybranych segmentach rynku jego firma nie ma w Polsce konkurencji. To z pewnością było przyczyną niedawnego awansu w strukturach macierzystej firmy.

Prof. Wojciech Paprocki, prezes zarządu ET Group – Budować połączenia pomiędzy nauką a biznesem jest trudno, czasem nie udaje się nawet przy wsparciu dużych pieniędzy. Wystarczy jednak jeden człowiek, aby budowanie kosztownych struktur wydało się zbędne. Wniósł ogromny wkład w propagowanie wiedzy logistycznej, ciągle jest najbardziej pożądanym prelegentem.

Ewald Raben, prezes zarządu Raben Group – Najsilniejszy gracz w najwyższej kategorii wagowej. W Polsce jego firma jest uważana za zagraniczną, na Zachodzie nikt nie powie inaczej, że jest to polska firma.

Adam Rams, szef Delta Trans – Z pozoru między prywatną pasją, którą jest uprawianie lotnictwa, a specjalizacją zawodową, którą jest transport drogowy i logistyka, nie ma związku, jak między niebem a ziemią. W rzeczywistości jednak wytrwałe stanie za sterem firmy, którą się stworzyło, i sprawne przeprowadzenie jej przez wszystkie burze dekoniunktury ogromnie przypomina legendę pilotażu. Ujmująco skromny.

Poleć ten artykuł:

Polecamy