Ostatni budynek GLP przy poznańskim lotnisku już gotowy

Ostatni budynek GLP przy poznańskim lotnisku już gotowy

GLP, międzynarodowa firma specjalizująca się w nieruchomościach logistycznych, infrastrukturze cyfrowej, energii odnawialnej oraz technologiach z nimi związanych, zakończyła realizację trzeciego budynku w Poznań Airport Logistics Centre. To ostatni etap inwestycji, w której znajduje się łącznie ponad 81 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

Najnowszy budynek w parku logistycznym GLP położonym 5 minut od poznańskiego lotniska Ławica liczy ponad 28 600 mkw. Obiekt powstał zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM.

Budynek oferuje możliwość składowania do wysokości 12 metrów, wzmocnioną posadzkę o nośności 7,5 tony na metr kwadratowy, a także lepsze doświetlenie naturalnym światłem strefy przydokowej, dzięki ponadstandardowej ilości świetlików. Dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Wśród innych proekologicznych rozwiązań w parku znajdują się stacje ładowania aut elektrycznych, a także wiata parkingowa dla rowerów. W projekcie zadbano też o tereny zielone, a kierowcy mogą skorzystać z dedykowanych toalet.

Użytkownikiem budynku jest już jeden z wiodących producentów sprzętu medycznego. Na zainteresowanych najemców czeka jeszcze 17 tys. mkw. wolnej powierzchni.

– Poznań Airport Logistics Centre to pierwszorzędna lokalizacja w pobliżu terminala pasażerskiego i cargo na lotnisku Ławica, 20 minut od centrum miasta i 10 minut od autostrady A2. Po ukończeniu całości inwestycji, skupiamy się na wynajęciu pozostałej wolnej powierzchni. Nasi klienci skorzystają z najwyższej jakości budynku, wyposażonego w szereg ponadstandardowych rozwiązań technicznych– mówi Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP.

Poleć ten artykuł:

Polecamy