Otwarcie pierwszej części nowego centrum logistycznego w Norymberdze

Otwarcie pierwszej części nowego centrum logistycznego w Norymberdze

W pierwszej połowie roku uruchomiliśmy jedno z dwóch nowych centrów logistyczno-technologicznych w norymberskim porcie. W kwietniu do obiektu o powierzchni 15 000 m2 wprowadził się klient – firma Grundig.

Od ponad siedmiu lat jesteśmy partnerem logistycznym spółki Beko Grundig Deutschland GmbH. Projekt ten, którego dotychczasową siedzibą było nasze centrum logistyczno-technologiczne w  Erlangen- Frauenaurach, od teraz będzie realizowany w Norymberdze.

Optymalna lokalizacja w okolicy portu

Głównym powodem przeprowadzki jest idealne położenie nowego obiektu w bezpośrednim pobliżu norymberskiego portu. To tutaj przybywa większość zamawianych przez klienta towarów – głównie z Chin i Turcji. Zaletą tej lokalizacji jest także lepsza dystrybucja. Odpowiedzialny za nią zespół spółki Geis Eurocargo posiada swój terminal spedycyjny tuż obok nowego magazynu, przez co możliwe jest wydłużenie godzin przyjmowania przesyłek. Wewnątrz obiektu stworzyliśmy również idealne warunki – komisjonowanie przyspieszają stosowane przez pracowników rękawice ze skanerem i smartfony. Magazyn jest także pojemniejszy z uwagi na większą powierzchnię i o 1,5 metra większą wysokość budynku. Dzięki temu możemy spełniać chociażby różnorodne życzenia klientów w zakresie opakowań. Chodzi przede wszystkim o zindywidualizowane kartony i taśmy pakowe, palety o określonej wysokości oraz dołączane do opakowań ulotki i instrukcje.

Nadal stosujemy nowoczesną technikę: monitory (oczywiście marki Grunding) do wizualizacji poszczególnych etapów procesów i statusów zamówień, automatyczne owijarki do palet oraz system kamer do stałego monitorowania kodów kreskowych.

Wolna powierzchnia dla nowych klientów

Ponadto na miejscu powstaje obecnie dodatkowa nowoczesna powierzchnia logistyczna, z której będą mogli korzystać także nowi klienci: tuż obok nowego obiektu budujemy drugie centrum logistyczno-technologiczne o podobnych parametrach. Zakończenie prac przewidujemy pod koniec bieżącego roku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy