P3 oddał do użytku sortownię InPostu

P3 oddał do użytku sortownię InPostu

P3 - wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych oddał do użytku w parku P3 Piotrków magazyn typu BTS dla firmy InPost.

Nowy budynek, który funkcjonuje jako główna sortownia InPostu na całą Polskę, jest niezbędny aby obsłużyć rosnącą ilość przesyłek obsługiwanych przez firmę. Umożliwi to zwiększenie wolumenu operatora pocztowego o 60 proc.

 

W sortowni zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania, które pozwolą na ograniczenie kosztów operacyjnych najemcy oraz wpływu obiektu na środowisko. Są to m.in. system solarny wspomagający ogrzewanie wody bytowej i krany z perlatorami oraz uruchamianiem na podczerwień, a także innowacyjne panele izolacyjne, pozwalające na zmniejszenie przyrostu ciepła w lecie i straty ciepła w zimie. Oświetlenie wewnętrzne jak i zewnętrzne magazynu jest wykonane w standardzie LED.

 

InPost, który jest najemcą parku P3 od 2009 r. świadczy usługi pocztowe i kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych – jako jedyny operator w Polsce zapewnia kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych „pod jednym dachem”.

 

Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost, powiedział: – Miesięcznie notujemy kilkunasto bądź kilkudziesięcioprocentowe wzrosty obsługiwanych wolumenów listów poleconych e-commerce, przesyłek kurierskich oraz paczkomatowych. To powodowało, że dotychczas zajmowany obiekt stał się dla nas za mały. W nowej sortowni będziemy mogli zwiększyć obsługiwane wolumeny o 60 %. Dodatkowo spodziewamy się, że zbliżający się IV kwartał będzie dla nas rekordowy dlatego nowa sortownia pozwoli nam lepiej przygotować się na nadchodzący szczyt paczkowy, tak aby wszystkie przesyłki wysyłane za pośrednictwem InPostu na czas trafiły do odbiorców, co jest ważne zwłaszcza w okresie świątecznym kiedy wszyscy czekają na prezenty.

 

Magazyn przeznaczony dla firmy InPost jest w kształcie litery „L”, posiada ok. 5.700 m² powierzchni magazynowej, 8.000 m² powierzchni crossdock i prawie 1.600 m² powierzchni biurowej. Obiekt z 53 dokami oraz 6 bramami kurierskimi pełni funkcję głównej sortowni operatora pocztowego.

 

Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost, powiedział: – Mimo wycofania się z rynku listów tradycyjnych, nadal na terenie całej Polski oferujemy listy e-commerce. Dla nas istotne jest, że w nowej sortowni powstanie oddzielna linia sortująca tylko dla tego rodzaju listów. InPost stale notuje wzrosty zwłaszcza w listach z drobnymi przesyłkami – polecone e-commerce – które dzięki konkurencyjnej cenie zajęły miejsce najmniejszych paczek, więc ważne jest, że dzięki nowemu obiektowi jesteśmy dobrze przygotowani na obsługę rosnących wolumenów także w segmencie najmniejszych przesyłek.

 

Piotr Bzowski, dyrektor ds. leasingu i dewelopmentu P3 w Polsce, powiedział: – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą InPost. Dopasowanie powierzchni pod klucz wpłynie na efektywne wykorzystanie obiektu przez klienta, a zwiększenie dotychczas wynajmowanej powierzchni z 10.000 m² do 15.000 m² na jego możliwości w zakresie oferowanych usług. P3 Piotrków jest miejscem posiadającym ogromny potencjał do rozwoju, w głównej mierze dzięki swojej lokalizacji – w centralnej Polsce, blisko dwóch autostrad, jak również dzięki dużej dostępności siły roboczej. Za sprawą niedawno oddanej obwodnicy autostradowej w Łodzi, która skróciła czas przejazdu do Piotrkowa o ponad godzinę park logistyczny P3 Piotrków stał się jeszcze bardziej atrakcyjną lokalizacją. Działalność firmy Inpost, tym bardziej w postaci głównej sortowni, zdecydowanie podkreśla strategiczne znaczenie naszej lokalizacji w dystrybucji ogólnokrajowej.

 

P3 Piotrków obecnie oferuje 90.105 m² istniejącej powierzchni magazynowej oraz grunt umożliwiający wybudowanie dodatkowo 400.000 m². Lokalizacja parku w centralnej części Polski zapewnia doskonałe warunki do prowadzenia dystrybucji w zasięgu krajowym, czego dowodem jest obecność w parku firm takich jak FM Logistic czy Piast Cargo.

Poleć ten artykuł:

Polecamy