P3 Poznań szyty na miarę e-commerce

P3 Poznań szyty na miarę e-commerce

P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych, podpisał z firmą Clipper Logistics umowę na wynajem 7324 mkw. w parku P3 Poznań. To już kolejna powierzchnia, którą operator zajmie w poznańskiej inwestycji. Po jej objęciu Clipper będzie dysponował niemal 60 000 mkw. i tym samym będzie największym najemcą w parku.

Clipper Logistics świadczy usługi logistyczne na terenie całej Europy. W parku P3 Poznań działa od 2017 r. Wraz z dynamicznym rozwojem i rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane usługi logistyczne firma systematycznie zwiększa przestrzeń zajmowaną w parku. Nowa powierzchnia, podobnie jak obiekt BTS wybudowany dla operatora, będzie wykorzystywana do obsługi jego klientów z branży e-commerce, którzy swoje produkty z magazynu w Poznaniu dystrybuują na rynek niemiecki.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – Kolejna długoterminowa umowa podpisana z firmą Clipper Logistics pokazuje, że lokalizacja naszego parku sprawdza się doskonale w przypadku przedsiębiorstw, które chciałyby właśnie stąd prowadzić dystrybucję swoich towarów na rynki Europy Zachodniej. W drugiej części parku mamy możliwość rozbudowy o dodatkowe 200 000 mkw. powierzchni najmu. Nasz projekt umożliwia m.in. budowę obiektu o powierzchni 100 000 mkw. pod potrzeby najemcy z branży e-commerce.

Nowa powierzchnia dla Clippera znajduje się w magazynie numer 7, obok wybudowanego wcześniej dla operatora magazynu BTS. Konsolidacja działalności operacyjnej w jednym budynku pozwoli na usprawnienie prowadzonych procesów logistycznych. W ramach umowy P3 rozbuduje także część socjalno – biurową dla najemcy.

Stefan van Hoof, Deputy CEO w Clipper Logistics mówi: – Zawsze byliśmy zadowoleni ze współpracy z P3 dlatego jestem przekonany, że tak będzie i tym razem. Deweloper jak zwykle wyszedł naprzeciw naszym rosnącym potrzebom i zaproponował rozwiązanie, które znacznie ułatwi nam funkcjonowanie w parku i obsługę klientów. Niezmiennie atrakcyjna jest dla również nas lokalizacja parku.

Park P3 Poznań jest jednym z największych parków logistycznych w Wielkopolsce. Swoją popularność wśród klientów zawdzięcza m.in. doskonałej lokalizacji (w pobliżu drogi S11 połączonej bezpośrednio z autostradą A2 prowadzącą do Berlina). Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, która jest jedną z dwóch arterii zapewniających najemcom łatwe i dogodne połączenie z autostradą.

(P3)

Poleć ten artykuł:

Polecamy