Pall-Ex powołało nowego dyrektora zarządzającego w Polsce

Pall-Ex powołało nowego dyrektora zarządzającego w Polsce

Pall-Ex Group Limited wyznaczyła nowego dyrektora zarządzającego, aby wspierać międzynarodowego giganta logistycznego w nowej erze, kontynuując ogólnoeuropejską ekspansję. Były dyrektor ds. sprzedaży i marketingu DSV, Sebastian Plesiński, objął stery w polskim oddziale firmy, wnosząc niemal 20-letnie doświadczenie w międzynarodowym sektorze TSL.

W DSV Sebastian przyczynił się do zwiększenia przychodów firmy o ponad 50% w okresie pięciu lat, wspierając jej rozwój do pozycji jednego z pięciu największych operatorów logistycznych w Polsce. Wcześniej pełnił szereg funkcji w GEFCO oraz UPS. Jego wszechstronne doświadczenie obejmuje zarządzanie działami sprzedaży usług transportowych w transporcie drogowym, lotniczym i morskim, a także logistyki kontraktowej i usług kurierskich.

– Nie ma wątpliwości, że obecnie naszym największym wyzwaniem jest obecna sytuacja gospodarcza związana z pandemią – komentuje Sebastian Plesiński. – Ograniczenia rządowe i niepewność rynkowa powodują, że po pierwsze wolumeny są nieprzewidywalne, zakłócają działanie sieci i wpływają na wszelkie prognozy. Po drugie, otwartość na zmiany potencjalnych nowych członków sieci oraz klientów jest znacznie niższa niż przed pandemią.

– Model biznesowy Pall-Ex różni się od korporacyjnych operatorów drobnicowych, w których wcześniej pracowałem, chociaż usługa oferowana klientowi końcowemu jest taka sama. Wyzwaniem dla mnie będzie wykorzystanie mojego doświadczenia w budowaniu modeli drobnicowych w sieci partnerskiej, w której każdy członek sieci jest również klientem i powinien być traktowany w ten sam sposób.

– Najważniejszym zadaniem na najbliższe 12 miesięcy jest uzupełnienie sieci o wysokiej jakości członków regionalnych, bez trudno jest planować codzienne operacje, a działania ad-hoc są drogie i nieefektywne. Następnym zadaniem będzie przygotowanie centralnego hub’u na wzrost wolumenu, który planujemy w nadchodzących latach oraz dalszy rozwój współpracy z zagranicznymi oddziałami Pall-Ex w zakresie międzynarodowych połączeń drobnicowych.

– To ekscytujący czas dla Grupy Pall-Ex, a bogate doświadczenie Sebastiana zapewni nową perspektywę dla naszej działalności w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje Mark Steel, dyrektor zarządzający International Business Units. – Jego wiedza branżowa i wnikliwość są kluczowe dla zwiększenia potencjału naszej polskiej działalności, jej członków i wspierania sieci w tym trudnym okresie.

Sebastian Plesiński podejmuje również szereg osobistych wyzwań poza pracą – Trzy lata temu zacząłem uprawiać biegi długodystansowe, w ubiegłym roku dodałem do tego triathlon, a następnie w tym roku rozpocząłem studia MBA. Moją ambicją jest ukończenie pełnego dystansu Iron Man w przeciągu najbliższych trzech lat – zdradza.

Poleć ten artykuł:

Polecamy