Panattoni i S3 – kolejny park logistyczny w Polsce Zachodniej

Panattoni i S3 – kolejny park logistyczny w Polsce Zachodniej

Panattoni Europe realizuje kolejną inwestycję wzdłuż drogi ekspresowej S3. Budowa Panattoni Park Gorzów Wielkopolski o planowanej powierzchni ponad 69 000 m kw. wystartuje w sierpniu br.

Po udanych inwestycjach w Legnicy, Zielonej Górze, Świebodzinie czy Polkowicach, deweloper zwiększa liczbę inwestycji na Zachodzie Polski wzdłuż drogi ekspresowej S3. Tym razem będzie to własne centrum dystrybucyjne Panattoni Park Gorzów Wielkopolski dedykowane wielu najemcom o powierzchni ponad 69 000 m kw. w ramach dwóch budynków o metrażu kolejno ok. 37 700 i 31 600 m.kw. Inwestycja jest zlokalizowana 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2. Rozpoczęcie budowy przewidziano na sierpień 2019 r.

– Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to jedno z ciekawszych miejsc na magazynowej mapie Polski, co wynika z położenia samego regionu – komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni Europe i dodaje: – To Zachód Polski i bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami, które żywo interesują się województwem lubuskim i lokują w nim swoje inwestycje, tym samym dokonując ekspansji własnej działalności. Ponadto, infrastruktura drogowa i S3, która jest drogą dużych możliwości. Nie należy zapominać również o ogromnym potencjale, który niesie ze sobą obecność stref ekonomicznych i parków przemysłowych na terenie samego województwa. To wszystko sprawia, że wiele zagranicznych firm, m.in. niemieckich, skandynawskich i holenderskich, rozpatruje ten rynek jako docelowe miejsce swoich inwestycji.

Panattoni Park Gorzów Wielkopolski nie jest pierwszą inwestycją dewelopera w regionie w regionie. W przypadku województwa lubuskiego, realizacje dewelopera to przede wszystkim obiekty produkcyjne, w znakomitej większości powstałe dla branży samochodowej, również skupione wokół drogi ekspresowej S3. Należą do nich między innymi: 17 600 m kw. fabryki w Gorzowie Wielkopolskim dla firmy Faurecia – producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodów; 10 700 m kw. obiektu produkcyjnego foteli lotniczych economy class dla firmy Recaro Aircraft Seating w Świebodzinie; 10 800 m kw. nowoczesnego centrum naprawy sprzętu elektronicznego i napełniania kartridżów do drukarek dla firmy Syncreon w Żarach, czy obiekt produkcyjny o powierzchni 19 645 m kw. w Zielonej Górze dla Ideal Automotive – producenta komponentów i elementów wyposażenia wnętrz. Tu również powstają nowoczesne centra dystrybucyjne Panattoni Park Zielona Góra I i II.

 

(Panattoni Europe)

Poleć ten artykuł:

Polecamy