Panattoni Park Gdańsk West II bliski pełnej komercjalizacji

Panattoni Park Gdańsk West II bliski pełnej komercjalizacji

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozbudowuje swoje pomorskie portfolio. Deweloper ukończył kolejny etap Panattoni Park Gdańsk West II, a obecna powierzchnia – 73 000 mkw. – została wynajęta w ok. 90 proc. jeszcze przed finalizacją. Firma przekroczyła 600 000 mkw. powierzchni dostarczonej w regionie, a w Trójmieście i okolicach buduje kolejne 70 000 mkw.

Panattoni w ramach parku zlokalizowanego w Kowalach koło Gdańska zrealizowało dotychczas dwa budynki o łącznej powierzchni 73 000 mkw., a w planach ma realizację ostatniego obiektu, który zajmie ok. 37 000 mkw. Panattoni Park Gdańsk West II w momencie ukończenia drugiego etapu był już w blisko 90-procentach wynajęty.

– Kolejne realizacje w województwie pomorskim to naturalna odpowiedź na rozwój biznesowy regionu, który coraz lepiej wykorzystuje swój potencjał, wynikający m.in. z bliskości jednego z największych portów morskich w Europie. Przekłada się to oczywiście na niemalejący popyt na powierzchnię przemysłową, który w skali kraju w I kw. br. ustępował tylko trzem wiodącym rynkom w kraju: mazowieckiemu, łódzkiemu i śląskiemu. Panattoni Park Gdańsk West II to doskonałe potwierdzenie zainteresowania biznesu, ponieważ jeszcze przed ukończeniem ostatniego etapu był bliski pełnej komercjalizacji – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.

Z powierzchni w nowym parku korzystają już m.in. przedstawiciele branż TSL, ogrodniczej czy oponiarskiej. Ponadto wiodący producent i dostawca produktów chłodzących oraz rozwiązań dla motoryzacyjnego rynku wtórnego, morskiego, kolejowego i przemysłowego oprócz powierzchni magazynowej skorzystał z nowoczesnej powierzchni biurowej, która zajęła aż 2800 m kw. Potwierdza to potencjał obiektu nie tylko do prowadzenia procesów przemysłowych czy logistycznych, ale też lokowania w nim wielu innych działów firmy, a nawet stworzenia w ramach parku jej głównej siedziby.

Najemcy doceniają lokalizację kompleksu, zaledwie 10 km od centrum Gdańska, 16 km od portu morskiego oraz 16,5 km od lotniczego i zaledwie 4 km od węzła dróg S7 i S6. Droga ekspresową S7 już pozwala na bardzo sprawne dotarcie do stolicy Polski, a docelowo połączy Gdańsk z południową granicą. Natomiast droga ekspresowa S6 przebiegnie przez najważniejsze ośrodki polskiego wybrzeża – m.in. Gdańsk i Szczecin i pozwoli na błyskawiczne dotarcie do zachodniej granicy. – Region Trójmiasta korzysta z bliskości Portu Gdańskiego, którego przeładunki w ostatnich 10 latach wzrosły o 170 procent. O jego potencjale stanowi też bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura, która pozwala na połączenia w praktycznie każdym kierunku Europy. Panattoni Park Gdańsk West II to świetny przykład wykorzystania możliwości regionu – podsumowuje Martyna Sochaczewska.

Zasoby nowoczesnej powierzchni w województwie pomorskim wzrosły w ostatnich 5 latach 3-krotnie, a za blisko 40 procent tego wolumenu odpowiada Panattoni. Deweloper dzięki ukończeniu kolejnego etapu parku w Kowalach przekroczył 600 000 mkw. powierzchni dostarczonej w regionie, a w ramach różnych pomorskich projektów realizuje obecnie ponad 70 000 mkw.

Spotkanie historii z teraźniejszością. Realizacja Panattoni Park Gdańsk West II od początku wiązała się z różnymi wyzwaniami, ponieważ w tej lokalizacji nie powstawały wcześniej powierzchnie przemysłowe. Deweloper dostosował wymagający teren, a równocześnie z realizacją parku budowana była droga gminna. Ponadto cały proces został poprzedzony badaniami archeologicznymi. Odpowiednia koordynacja pozwoliła sprawnie ukończyć pierwsze dwa etapy parku.

Zielony standard. Panattoni Park Gdańsk West II w całości przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja zostanie wyposażona w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności energii i wody. Deweloper postawi również na rozwiązania z zakresu wellbeing użytkowników – m.in. zapewniając zwiększony dostęp światła, czy dostarczając pomieszczenia biurowe zbadane pod kątem akustyki, komfortu termicznego i jakości powietrza. Wysoki poziom certyfikacji parku pozwoli dobrze przygotować się na coraz bardziej rygorystyczne normy dotyczące wpływu biznesu na środowisko.

Poleć ten artykuł:

Polecamy