Panattoni Park Żory – pierwszy obiekt gotowy

Panattoni Park Żory – pierwszy obiekt gotowy

Panattoni dostarczył pierwszy obiekt magazynowy klasy A w Żorach. Blisko połowa powierzchni z pierwszych 36 500 mkw. została już wynajęta pierwszym użytkownikom. W lutym do obiektu wprowadzi się cargo-partner spedycja sp. z o.o., a w marcu Piast Cargo i najemca z branży spożywczej. Docelowo, Panattoni Park Żory będzie miał 84 000 mkw. powierzchni. Inwestycja powstaje w strategicznej lokalizacji w południowej Polsce, niedaleko czeskiej granicy.

Żory dołączyły do magazynowej mapy Polski. Panattoni zrealizowało pierwszy z dwóch budynków centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Żory o planowanej powierzchni blisko 84 000 mkw. Wybudowane 36 500 mkw. stanowi jedyną ofertę nowoczesnej powierzchni magazynowej w regionie Żor i już ma swoich pierwszych najemców. Do cargo-partner spedycja sp. z o.o., który w już marcu zeszłego roku podpisał umowę najmu na blisko 7000 mkw., dołączyły teraz kolejne przedsiębiorstwa. Są nimi Piast Cargo z wynajętą powierzchnią 2700 mkw., którego reprezentowała firma doradcza CBRE oraz przedsiębiorstwo z branży spożywczej, z wynajętymi 5500 mkw. Obaj najemcy poszerzają swoją działalność, a dzięki obecności w Panattoni Park Żory, zyskują nowoczesną powierzchnię magazynową klasy A. Sam park jest przystosowany nie tylko do procesów magazynowania i składowania, ale i lekkiej produkcji. – Popyt na magazyny najwyższej klasy systematycznie rośnie i obserwujemy to również w Żorach, gdzie zainicjowaliśmy ten rynek. Powierzchnie magazynowe klasy A spełniają nie tylko określone wymogi techniczne, jak np. wysokość hali czy oświetlenie LED, ale także najwyższe standardy ekologiczne i energetyczne, m.in. BREEAM. To z kolei przekłada się na niższe koszty eksploatacji i buduje wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie – mówi Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager Panattoni.

Na potrzeby centrum logistycznego trwa przebudowa skrzyżowania drogi krajowej DK 81 z ul. Familijną w żorskiej dzielnicy Baranowice. – Do końca kwietnia ulica Familijna zostanie poszerzona wraz z realizacją chodników, oświetlenia i instalacją teletechniczną. Wjazd i wyjazd z ulicy Familijnej będzie możliwy w obie strony dzięki sygnalizacji świetlnej i uruchomieniu lewoskrętu. Dzięki temu komunikacja będzie możliwa zarówno w kierunku południowym (na Ustroń/Cieszyn), jak i na północ w kierunku Rybnika i Katowic – komentuje Justyna Kononowicz.

Panattoni Park Żory to dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni blisko 84 000 mkw., zlokalizowane w południowej Polsce tuż obok drogi krajowej DK 81, zaledwie 30 minut od autostrad A1 (poniżej węzła Sośnica) i A4, a także w sąsiedztwie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu inwestycja położona jest w strategicznej lokalizacji, niedaleko granicy czeskiej i stanowi alternatywę dla rynku powierzchni magazynowych w Ostrawie.

(Panattoni)

Poleć ten artykuł:

Polecamy