Panattoni szyje na miarę Air Spiralo

Panattoni szyje na miarę Air Spiralo

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczął budowę 9 500 m kw. powierzchni szytej na miarę Air Spiralo – wiodącego producenta systemów wentylacyjnych w Europie. Obiekt produkcyjno-magazynowy powstanie w Szamotułach, w sąsiedztwie głównej siedziby firmy w Polsce. Wartość projektu wyniesie blisko 8,4 mln euro.

3 października br. uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oficjalne rozpoczęła budowę obiektu BTS w Szamotułach. W ceremonii uczestniczył między innymi Rix de Haan, założyciel Air Spiralo. Wydarzenie było docenieniem jego wkładu w rozwój firmy i można je uznać za symboliczną zmianę pokoleniową. W uroczystości uczestniczyli również członkowie zarządu ASG: Andre van der Sterre, Roel de Haan oraz Mike de Haan, Dyrektor Zarządzający firmy Roland Schrödter oraz Group Business Development Director Remigiusz Błaszkowiak. W wydarzeniu udział wzięli również przedstawiciele Panattoni BTS.

– Obecność Rixa de Haan i aktualnego zarządu potwierdza ogromne znaczenie nowego obiektu w Szamotułach dla całego biznesu firmy Air Spiralo. Tym bardziej cieszymy się, że realizację powierzono właśnie Panattoni, doceniając nasze dotychczasowe doświadczenie w realizacjach BTS. To kolejny szyty na miarę zakład produkcyjny, a rosnące portfolio okazuje się znacznym atutem w dobie trendów reindustrializacji, nearshoringu czy reshoringu – komentuje Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.

W ramach nowej inwestycji Air Spiralo prowadzić będzie procesy produkcyjne oraz logistyczne i magazynowe, a dostosowanie całości planowanej powierzchni pozwoli na ekspansję produkcji w przyszłości. Dzięki uszytemu na miarę obiektowi w Szamotułach firma skonsoliduje operacje logistyczne i wytwórcze z trzech dotychczasowych lokalizacji. Z nowego zakładu firma obsłuży rynki w całej Europie. Budynek zostanie oddany do użytku klienta na przełomie maja i czerwca 2024 roku, a wartość projektu wyniesie blisko 8,4 mln euro. Za cały proces koordynacji inwestycji pod kątem technicznym oraz projektowym, a także uzyskanie niezbędnych pozwoleń odpowiedzialny był Bartłomiej Adamczyk z oddziału BTS Panattoni.

– Po raz kolejny udowadniamy, że szycie na miarę przez oddział BTS Panattoni wykracza poza dostosowany obiekt i obejmuje także doskonale dobraną lokalizację. Aby zaproponować Air Spiralo położenie optymalne dla rozwoju firmy i konsolidacji procesów, odzyskaliśmy grunt poprzemysłowy, zagospodarowując i rewitalizując otoczenie. Inwestycja typu brownfield to duże wyzwanie, którego nie boimy się podejmować, a realizacja dla Air Spiralo, to kolejny przykład sprawnej realizacji tej formuły” – komentuje Paulina Sokołowska, BTS Development Manager w Panattoni.

– Ostanie 6 lat, to okres intensywnego rozwoju naszej firmy. Wraz z rozbudową parku maszynowego nieustannie doskonalimy nasze procesy, rozwijamy kadrę oraz pracujemy nad automatyzacją produkcji. W roku 2023 zapoczątkowaliśmy również transfer centrum dystrybucyjnego z centrali w Holandii do Polski. Nieustannie poszerzamy także portfolio naszych Klientów oraz produktów. Inwestycja w nową halę produkcyjno-magazynową stanowi kluczowy element dla zapewnienia dalszego rozwoju firmy. Jesteśmy przekonani, że współpraca Air Spiralo z Panatonii będzie wspólnym sukcesem – komentuje Roland Schrödter Dyrektor Zarządzający z Air Spiralo.

Inwestycja w Szamotułach powstaje 37 km od centrum Poznania i ok. 2 godziny drogi od granicy z Niemcami. Obiekt przejdzie certyfikację BREEAM, a Panattoni wzmocni dach pod instalację fotowoltaiki oraz urządzenia chłodzące. Deweloper zrealizuje także powierzchnię biurową w wysokim standardzie, z dodatkowymi przeszkleniami, a pracownicy będą mogli korzystać m.in. z infrastruktury dla rowerzystów czy miejsc parkingowych dla carsharingu.

Szyte na (różną) miarę. Oddział Panattoni BTS nieustannie udowadnia, że szyje na miarę dziesiątek branż i procesów. Deweloper m.in. w czerwcu br. ukończył centrum dystrybucyjne o powierzchni 60 800 m kw. dla Action – międzynarodowej sieci sklepów z artykułami nieżywnościowymi, działającej w jedenastu krajach Europy. Również w ostatnich miesiącach oddział BTS oddał do użytku Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe, gdzie blisko 240 inżynierów wspiera czołowych producentów pojazdów oraz inne zakłady Grupy Tenneco. Inwestycja w Gliwicach potwierdziła, że w Panattoni wspiera nie tylko procesy logistyczne, produkcyjne czy magazynowe, ale także laboratoryjne czy działy R&D.

Poleć ten artykuł:

Polecamy