Panattoni ukończyło realizację jednej z największych fabryk  Reynears Aluminium

Panattoni ukończyło realizację jednej z największych fabryk Reynears Aluminium

Panattoni, najaktywniejszy deweloper na świecie, z kolejną realizacją strategicznego zakładu produkcyjnego. Firma Reynears Aluminium – globalny dostawca profili aluminiowych – już korzysta z jednego z największych i najbardziej nowoczesnych zakładów produkcyjnych w portfolio firmy, który powstał w Żabiej Woli – 35 km od Warszawy. Inwestycja obejmująca również efektownie zaprojektowaną przestrzeń biurową została zrealizowana zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa i przeszła certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Panattoni znaczy wszechstronność

Panattoni realizując kolejne obiekty, dostarcza powierzchnie o zróżnicowanym przeznaczeniu – od magazynowania i logistyki, przez e-commerce, po zaawansowane technologicznie zakłady produkcyjne i nowoczesne przestrzenie biurowe. Przykładem tej wszechstronności jest oddana do użytku fabryka Reynears Aluminium – czołowego europejskiego producenta innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych do okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych oraz osłon przeciwsłonecznych.

Firma skorzysta nie tylko z ponad 31 000 m kw. hali przemysłowej, ale też nowoczesnej przestrzeni biurowej o powierzchni ok. 1200 m kw., zaprojektowanej przez biuro architektoniczne ARCH-DECO z Gdyni. Przestrzenie zostały przygotowane z myślą o komforcie pracowników pod kątem akustyki, jakości powietrza czy dostępu światła dziennego. Na terenie inwestycji znajdzie się ponad 37 200 m kw. terenów zielonych.

– W Reynaers Aluminium rygorystyczna kontrola jakości na każdym etapie to podstawa procesu produkcyjnego, a kluczem do skutecznych operacji jest dostosowany do działalności budynek produkcyjno-magazynowy. Cieszymy się, że udało nam się dostarczyć obiekt, który doskonale sprawdzi się w procesach firmy, jednocześnie spełniając wysokie wymagania w zakresie ekologii i energooszczędności. Wymagająca, ale skuteczna realizacja to także cegiełka dołożona do zielonej rewolucji całej branży, ponieważ produkty Reynears Aluminium odgrywają istotną rolę w przemianie rynku nieruchomości w stronę zrównoważonego budownictwa i ograniczania emisji CO2 do atmosfery – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

W nowej fabryce funkcjonować będą cztery linie technologiczne: trzy lakiernicze oraz linia anodowania profili. Na ich potrzeby firma zaimplementowała zespół Stacji Demi produkującej wodę demineralizowaną, a także oczyszczalnię ścieków WWT. W produkcji wykorzystywana będzie przyjazna środowisku technologia bezchromowa w eksploatacji linii lakierniczych oraz linii anodowania. Część zapotrzebowania na energię zaspokoją instalacje fotowoltaiczne na dachu obiektów. Ponadto do celów grzewczych w budynku biurowym wykorzystywane będą pompy ciepła. Inwestycja uzyska certyfikację środowiskową w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Fabryka Reynears Aluminium zlokalizowana jest przy drodze ekspresowej S8. Bliskość tej trasy pozwoli dotrzeć w ok. 30 minut do centrum Warszawy, a także zapewnia dobre połączenie obiektu z kluczowymi ośrodkami w kraju.

Poleć ten artykuł:

Polecamy