Panattoni z finansowaniem na realizację w Trójmieście

Panattoni z finansowaniem na realizację w Trójmieście

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, uzyskał ponad 32 mln euro kredytu od mBanku na realizację pierwszej hali Panattoni Park Tricity East V. W obiekcie swoje największe centrum logistyczne w Polsce prowadzić będzie firma Regesta.

Pomorze jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w branży nieruchomości przemysłowych. Na koniec 2018 r. łączne zasoby nowoczesnej powierzchni województwa pomorskiego wynosiły 450 000 m kw., by na koniec 2022 r. osiągnąć wynik trzykrotnie wyższy. Błyskawiczny rozwój i ogromny potencjał dostrzegają instytucje finansowe, a wśród nich mBank. Bank udzielił finansowania na realizację hali o powierzchni 50 000 m kw. w ramach Panattoni Park Tricity East V.

– Nasza nowa inwestycja będzie korzystać z największych atutów regionu Trójmiasta – bliskości jednego z największych bałtyckich portów i bardzo dużej populacji aglomeracji. Gdańsk jest jednym z nielicznych miast w Polsce, w których liczba mieszkańców wzrosła w ostatnich dziesięciu latach, a Gdynia jest najludniejszym w kraju miastem niewojewódzkim. Dlatego region ten przyciąga biznes, który zyskuje potencjał na międzynarodową działalność i nieustanny rozwój. Dziękujemy mBankowi za zaufanie i dołożenie kolejnej cegiełki do zwiększania atrakcyjności biznesowej Trójmiasta – mówina Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Panattoni Park Tricity East V położony będzie blisko autostrady A1, obwodnicy Trójmiasta oraz Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub. Realizacja obiektu dopiero ruszyła, ale już 36 000 m kw. wynajęła firma Regesta, która skorzysta z obiektu w I kw. 2024 r. Będzie to największy obiekt w krajowym portfolio operatora, a lokalizacja inwestycji pozwoli na współpracę z portem, przeładunek kontenerowy w Baltic Hub i BCT oraz ekspansję świadczonych usług w ramach organizacji transportu morskiego. Nowa powierzchnia obejmie ponad 35 000 m kw. składowania blokowego i regałowego, strefę konfekcji, cross-dockingu, skład celny, nowocześnie zaprojektowane biura obsługi, spedycji i agencji celnej.

Panattoni Park Tricity East V osiągnie bardzo wysoki standard. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i zostanie wyposażona w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności wody i energii, ekologii, bioróżnorodności czy wellbeingu użytkowników.

Poleć ten artykuł:

Polecamy