Park P3 Poznań z nowymi najemcami

Park P3 Poznań z nowymi najemcami

P3 Logistic Parks długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych wynajął powierzchnię dla kolejnych dwóch firm w parku P3 Poznań. Wśród nowych najemców są Nagel Polska (14.000 m2) oraz Orbico (10.000 m2). Tym samym ponad 80% powierzchni w obiekcie jest już wynajęta.

Firma Nagel Polska jest spółką-córką Nagel-Group – lidera i eksperta w zakresie logistyki produktów spożywczych w temperaturach kontrolowanych, który zaopatruje ponad 500 mln Europejczyków w świeżą żywność z zachowaniem najwyższej jakości i świeżości. W parku P3 Poznań firma zajmie biuro i magazyn o łącznej powierzchni 14.000 m2. Na cele magazynowe przeznaczy 13.400 m2, a pozostałe 700 m2 stanowić będą nowoczesne pomieszczenia biurowe.

Orbico Polska to z kolei wiodący dystrybutor ponad 50 znanych światowych marek tj. Vizir, Lenor, Pampers, Fairy, Oral-B, Braun, Wella, Glade, Pronto, Clarins, Kellogg’s, Lavazza, Converse, Dr. Martens czy Merrell oraz dostawca usług logistycznych na rynku polskim. Firma jest częścią Grupy Orbico – największego dystrybutora działającego w 20 krajach Europy. Decydując się na wynajem powierzchni w parku P3 Poznań, firma podpisała umowę najmu łącznie ponad 10.000 m2, z czego 9.650 m2 stanowić będzie powierzchnia magazynowa, a 450 m2 powierzchnia biurowa.

Michał Śniadała, Senior Development Manager mówi: – Dodanie firm Nagel i Orbico do naszej społeczności najemców jest dla nas dużym wyróżnieniem i dowodem na to, że park P3 Poznań jest atrakcyjnym miejscem dla firm z różnych sektorów. Cieszymy się, że możemy zaoferować im nowoczesne, funkcjonalne powierzchnie magazynowe oraz wsparcie naszego doświadczonego zespołu.

Budynki, w których znajdą się magazyny Orbico i Nagel spełniają wymogi certyfikacji BREAM na poziomie Excellent. Przy ich realizacji użyte zostały panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynach zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach uruchamiane będą na podczerwień. Budynki wyposażone są także w instalacje do odzysku wody szarej i zegar astronomiczny. Na ich terenie znajdą się także po 2 stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Mariusz Latos, Dyrektor Zarządzający, Orbico Supply Polska mówi: – Lokalizacja w parku P3 Poznań doskonale wpisuje się w naszą dynamiczną strategię rozwoju usług logistycznych i pozwoli efektywnie realizować nasz projekt w regionie. Kluczowa jest dla nas bliskość aglomeracji oraz bezpośrednie sąsiedztwo autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd, co stanowi ważny element składający się na wysoką jakość naszego serwisu do wszystkich naszych klientów.”

Bartosz Michalski, Dyrektor Techniczny CEE, Nagel Polska mówi: – Nowoczesny magazyn dostosowany do naszych potrzeb to dla nas bardzo istotny aspekt działalności. Dzięki najwyższej jakości powierzchni dostarczonej przez P3, zapewnimy bardzo wysoki standard pracy wszystkim użytkownikom obiektu oraz zagwarantujemy bezpieczeństwo i komfort dla naszych pracowników, ale też odpowiednie środowisko dla produktów, którymi się zajmujemy.

​​Park P3 Poznań to jeden z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Znajduje się na południe od Poznania blisko drogi dwupasmowej nr S11 połączonej z autostradą A2. Autostrada zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. Wśród najemców parku są także firmy tj. Westwing, Zaparoh, Clipper Logistics czy Colian Logistic.

Poleć ten artykuł:

Polecamy