PEKAES na rzecz bibliotek

PEKAES na rzecz bibliotek

Czytelnia Główna Książnicy Płockiej jest teraz jak nowa. Udało się to dzięki wsparciu finansowemu PEKAES, lokalnych władz i przedsiębiorców. To kolejna biblioteka nagrodzona w konkursie „CSR – dziesięć na dziesięć” zorganizowanym przez PEKAES, we współpracy z Kulczyk Foundation i Zaczytani.org.

W roku 2014 PEKAES we współpracy z Kulczyk Foundation, ogłosił konkurs „CSR – dziesięć na dziesięć”. Projekt ma na celu dotarcie do najbardziej potrzebujących bibliotek oraz umożliwienie dziesięciu z nim – dzięki aktywizacji lokalnej społeczności – zdobycia 10 tysięcy złotych na remont. Wyboru bibliotek, które powinny przejść remont dokonywali internauci, oddając swoje głosy na specjalnej platformie konkursowej.

 

Do konkursu zgłosiło się wiele bibliotek z całego kraju. Wyremontowano już pięć, a wkrótce pozostałe czytelnie nagrodzone w konkursie PEKAES i Kulczyk Foundation, przeprowadzą swoje remonty. Czytelnia Główna Książnicy Płockiej mieści się w ponad 100-letnim, zabytkowym budynku. Remont trwał od 12 października 2015 roku do końca roku. Wygrana w konkursie PEKAES pozwoliła na odmalowanie czytelni i zakup wykładziny. Prace remontowe objęły także położenie gładzi i malowanie ścian, naprawę podłóg, odnowienie zabytkowych drzwi w całym lewym skrzydle gmachu głównego Książnicy Płockiej, łącznie w dziewięciu pomieszczeniach.

 

Dział Informacji Bibliograficznej i Regionalnej mieści się w Gmachu Głównym Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego od 1990 roku. Czytelnicy codziennie korzystają z czasopism, książek, wydawnictw encyklopedycznych i słowników, zbiorów regionalnych, dokumentów życia społecznego oraz bezpłatnego Internetu. Stałą grupą odbiorców są seniorzy, którzy korzystają, m.in. z kącika prasowego (do dyspozycji 206 tytułów prasy ogólnopolskiej i lokalnej), jak i biorą aktywny udział w imprezach, spotkaniach autorskich i warsztatach komputerowych organizowanych przez Książnicę Płocką, a także spotkaniach z osobami związanymi z regionem płockim: artystami, pisarzami, poetami, fotografikami i naukowcami.

Poleć ten artykuł:

Polecamy