PEKAES rozwija sieć połączeń w Europie

PEKAES rozwija sieć połączeń w Europie

PEKAES wzmacnia sieć połączeń międzynarodowych w Europie. Ostatnie tygodnie przyniosły uruchomienie dodatkowych linii na europejskich trasach, a także dalsze inwestycje w infrastrukturę terminalową.

Rosnąca wymiana handlowa pomiędzy państwami przełożyła się na działalność operatorów logistycznych wyspecjalizowanych w kompleksowych dostawach ładunków do każdego punktu na mapie świata. W ostatnim czasie PEKAES poszerzył swoją ofertę o nowe trasy i dodatkowe połączenia w Europie. Dzięki temu w znaczący sposób skróceniu uległ czas dostaw międzynarodowych przesyłek drobnicowych na wielu europejskich trasach.
PEKAES uruchomił między innymi dodatkowe linie do Rumunii, realizując obecnie na tym kierunku cztery eksporty w tygodniu i dwa importy. Operator obsługuje na tej trasie głównie branże motoryzacyjną, chemiczną oraz tekstylną.
– Posiadamy pięć magazynów w różnych lokalizacjach w Rumunii, do których wysyłamy samochody z Polski. W zależności od punktu odbioru czy dostawy, w ciągu dwóch lub trzech dni towary naszych Klientów docierają do miejsca docelowego. Warto wspomnieć, że PEKAES realizuje także połączenie do Mołdawii, które jak wynika z naszych obserwacji, coraz bardziej zyskuje na znaczeniu – mówi Marek Tkaczyk, dyrektor sieci międzynarodowej PEKAES.


Jednym z najbardziej popularnych kierunków transportu przesyłek międzynarodowych realizowanych przez PEKAES są Węgry. Codziennie z terminalu operatora w Czechowicach-Dziedzicach wyjeżdża samochód wypełniony przesyłkami z dostawą na Węgry. PEKAES dostarcza także towary do Serbii, Bośni i Macedonii. Wśród przewożonych ładunków znajdują się przede wszystkim meble, akcesoria łazienkowe, części zamienne, elektronarzędzia, panele podłogowe, jak i inne drobne elementy.
PEKAES realizuje również codzienne kursy do Czech, Słowacji i Austrii. W przypadku tych państw, załadunek towarów odbywa się rano w Polsce, a późnym popołudniem, następuje już rozładunek na terenie tych krajów. Operator realizuje dostawy w 48 godzin od momentu odbioru towaru. W przypadku Węgier i Rumuni czas dostawy wynosi 72 godziny.


Wzmocnieniu uległa również sieć międzynarodowych połączeń pomiędzy Polską a Niemcami. Obecnie Spółka oferuje trzy codzienne połączenia drobnicowe z Niemcami. Ponadto bezpośrednie połączenia ze Szwajcarią, Holandią i Ukrainą, a od czerwca tego roku również dodatkowe, bezpośrednie połączenie z Polski do Salonik i Aten.
– Zdecydowanie Grecja bije rekordy popularności w tym roku, dlatego uruchomiliśmy drugie wyjście w tygodniu, które znacząco wpłynęło na skrócenie czasu dostaw towarów do tego kraju. Klienci mogą także zlecić nam dystrybucję przesyłek na terenie Cypru. Dodam, że kierunkiem, który równie dobrze się rozwija jest Bułgaria, gdzie jeździmy już dwa razy w tygodniu – dodaje Marek Tkaczyk.
PEKAES zwiększa częstotliwość połączeń na wybranych kierunkach, z sukcesem rozwija także połączenia na południu Europy np. we Włoszech. Terminale obsługujące Polskę po stronie włoskiego partnera znajdują się w Mediolanie, Turynie i Padwie.
– Polska notuje w tym roku rekordowe wyniki zarówno w eksporcie, jak i imporcie towarów, co przekłada się bezpośrednio także na naszą działalność. Dlatego uruchamiając kolejne kierunki i dodatkowe linie drobnicowe, bierzemy pod uwagę aktualne trendy rynkowe. Jednocześnie otwieramy się na nowe możliwości biznesowe dla naszych klientów. Zapewniamy szeroką sieć połączeń, jak również kompleksowe usługi, zintegrowaną informację, nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz wysoką jakość usług. – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

(PEKAES)

Poleć ten artykuł:

Polecamy