Pełne wykorzystanie wysokości magazynów

Pełne wykorzystanie wysokości magazynów

Oczekiwania dotyczące szybkiego przepływu towarów, oszczędnych i efektywnych procesów w obrębie łańcucha logistycznego wymagają ekonomicznej i niezawodnej techniki magazynowania. Projektowanie magazynu wysokiego składowania odbywa się w oparciu o szereg informacji takich jak:

Każda firma, której zadaniem jest dopasowanie urządzeń magazynowych do zmienionych wymagań, dobrze wie, że wybór właściwego systemu regałów wymaga starannych przygotowań. Każdy z możliwych do zastosowania systemów magazynowych jest więc mierzony według efektywności ekonomicznej i dopasowywany do potrzeb klienta. W Polsce, w związku ze wzrostem cen gruntów, jak i płac pracowniczych inwestorzy coraz częściej myślą o systemach automatycznych, które są w dalszej perspektywie bardziej ekonomiczne niż rozwiązania konwencjonalne.

Najbardziej rozpowszechnionym systemem automatycznym jest magazyn na części drobne typu AKL („Mini Load”). Pojemniki są tu składowane pojedynczo bezpośrednio w regale, bądź układane na tzw. tacach (tablarach). Układnice- pełniąc funkcję porównywalna z funkcją wózka widłowego w magazynie konwencjonalnym- charakteryzują się wyjątkowo dużą wydajnością dzięki lekkiej konstrukcji, nowoczesnemu napędowi i zaawansowanemu technicznie sterowaniu.

W sposób ciągły zasilają w towary stanowiska robocze pracowników zajmujących się komisjonowaniem oraz zapewniają powrót pojemników. Pełne wykorzystanie wysokości pomieszczenia a także olbrzymia oszczędność powierzchni to niewątpliwe tylko niektóre zalety tego systemu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy