Pierwszy budynek GLP w Polsce z certyfikatem  BREEAM „Excellent”

Pierwszy budynek GLP w Polsce z certyfikatem BREEAM „Excellent”

GLP, międzynarodowa firma z sektora nieruchomości logistycznych, infrastruktury cyfrowej, energii odnawialnej oraz technologii z nimi związanych, otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” dla budynku zrealizowanego w zeszłym roku w Pomorskim Centrum Logistycznym.

Hala, która została oceniona na poziomie „Excellent” w certyfikacji BREEAM, wyróżnia się ponadstandardową wysokością 12 metrów, dzięki czemu można tu składować więcej na mniejszej przestrzeni. Konstrukcja dachu umożliwia instalację paneli fotowoltaicznych. W budynku zastosowano oświetlenie LED, energooszczędne urządzenia grzewczo-wentylacyjne oraz smart metering. W częściach biurowych zadbano o wysokiej jakości wygłuszenie oraz zainstalowano żaluzje zewnętrzne, pozwalające regulować dostęp światła naturalnego. Obok hali powstała łąka kwietna i strefa relaksu z siłownią, a także stojaki rowerowe.

– Cieszymy się, że nasze praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju są doceniane przez niezależnych ekspertów. Budynki GLP wyróżniają się na rynku dzięki rozwiązaniom proekologicznym na etapie budowy i eksploatacji, w szczególności w zakresie energooszczędności oraz ograniczania emisji CO2. To konkretne rozwiązania i konkretne korzyści dla użytkowników oraz lokalnej społeczności. Jesteśmy w procesie certyfikacji kolejnych nowych budynków. BREEAM Excellent jest dla nas ważnym etapem w osiąganiu zeroemisyjności – komentuje Christophe Brzeziński, Head of Technical Development w GLP.

Podobnie jak pozostałe obiekty w Pomorskim Centrum Logistycznym, najnowszy budynek dysponuje doskonałym dostępem do kluczowych szlaków morskich, drogowych, kolejowych oraz lotniczych. Inwestycja znajduje się obok Baltic Hub – największego głębokowodnego portu na Bałtyku. W Pomorskim Centrum Logistycznym GLP zrealizowało już prawie 200 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy