Pierwszy najemca w SEGRO Industrial Park Wrocław

Pierwszy najemca w SEGRO Industrial Park Wrocław

Segro, deweloper nieruchomości komercyjnych rozpoczął prace przygotowawcze pod budowę nowej inwestycji we Wrocławiu.

Obiekt realizowany w ramach pierwszej fazy projektu, o powierzchni 7 000 mkw, dedykowany będzie pod terminal typu cross-dock dla jednej z wiodących firm kurierskich w Europie – DPD.

DPD Polska będąca własnością GeoPost Group, należącej do Poczty Francuskiej, rozpoczęła współpracę z Segro w 2007 roku, wprowadzając się do Tulipan Park Poznań. Obecnie firma podpisała umowę na wynajem nowoczesnej powierzchni magazynowej w Segro Industrial Park Wrocław, najnowszej inwestycji dewelopera. Nowy obiekt będzie zbudowany zgodnie z wytycznymi klienta. Oddanie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2013 roku. Na terenie nowego terminalu znajdzie się nowoczesna sortownia z pomieszczeniami administracyjno-biurowymi i specjalnym systemem umożliwiającym śledzenie paczki na każdym etapie jej transportu.

Segro Industrial Park Wrocław jest pierwszą inwestycją dewelopera na terenie Dolnego Śląska. Projekt jest realizowany na zasadzie partnerstwa biznesowego w formie spółki JV Segro z Polskim Holdingiem Nieruchomości, należącym do Grupy PHN S.A. Obiekt położony na 10 hektarowej działce w północno-wschodniej części miasta przy ulicy Bierutowskiej docelowo dostarczy na rynek 40 000 mkw nowoczesnej powierzchni magazynowej. Zaletą nowego centrum logistycznego jest jego położenie blisko alei Jana III Sobieskiego, będącej jedną z głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia oraz w niedalekiej odległości od węzła z nową obwodnicą miasta.

Poleć ten artykuł:

Polecamy