Polska fabryka Opla także na przestoju

Polska fabryka Opla także na przestoju

Po FCA, koncern PSA także podjął decyzję o wstrzymaniu pracy europejskich zakładów produkcyjnych. Wśród fabryk które znajdą się na przestoju jest też zakład Opla w Gliwicach.

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa, obawy o jej opanowanie oraz załamanie rynku, skłoniły zarząd PSA do decyzji o zamknięciu w tym tygodniu 15 zakładów w Europie. Fabryki od wczoraj są stopniowo zatrzymywane, dziś pracę wstrzymało osiem z nich m.in. zakład w Gliwicach. Przerwa w produkcji zaplanowane jest do 27 marca.

Na razie nie ma decyzji co do działania zakładu w Tychach, produkującego silniki. W komunikacie koncern zaznaczył jednak, że należy oczekiwać także wstrzymania pracy fabryk produkujących komponenty.

Europejskim krajem, którego zakłady są teraz najboleśniej dotknięte przez pandemię, jest Hiszpania. Produkcję prócz PSA wstrzymały tam już m.in. Ford, SEAT, Nissan, Renault. Szczególnie trudna sytuacja jest w przypadku Forda – w fabryce z Walencji wykryto koronawirusa u trzech pracowników. Z kolei w przypadku zakładu Renault bezpośrednią przyczyną wstrzymania produkcji było przerwanie dostaw podzespołów.    

Poleć ten artykuł:

Polecamy