Polska firma w czołówce innowatorów robotyki

Polska firma w czołówce innowatorów robotyki

Od ponad dekady nagrody RBR50 Robotics Innovation Awards, przyznawane przez amerykański Robotics Business Review, wyróżniają najbardziej kreatywne i wpływowe innowacje z całego świata. Coroczna lista RBR50 jest hołdem dla organizacji myślących przyszłościowo i ich oryginalnych rozwiązań.

Polska marka Vissavi.tech, doceniona za rozwiązanie stereowizyjne Viveka 3D

Cieszące się międzynarodowym uznaniem nagrody RBR50 są również kluczowym miernikiem rozwoju sektora robotyki. Na tegorocznej liście najlepszych 50 firm na świecie znalazła się jedna ze spółek Grupy Fideltronik – polska marka Vissavi.tech, doceniona za rozwiązanie stereowizyjne Viveka 3D.
Vissavi.tech został nagrodzony w kategorii Innowacje w biznesie i zarządzaniu, plasując się obok uznanych światowych marek, takich jak Boston Dynamics czy NVIDIA. Docenione na arenie międzynarodowej rozwiązanie stereowizyjne Viveka 3D, to oparta na systemie ROS, modułowa, połączona z chmurą platforma do przechwytywania, przetwarzania i analizy obrazów w przestrzeni 3D. System ten został opracowany po przeanalizowaniu istniejących rozwiązań komercyjnych, wspierających proces montażu komponentów elektronicznych na płytce PCB. – Żadne z dostępnych na rynku rozwiązań nie spełniało naszych wymagań, dlatego zdecydowaliśmy się opracować własne. Nasze rozwiązanie jest na tyle unikalne, że już uzyskaliśmy Dokument pierwszeństwa z Urzędu Patentowego RP i czekamy na podobny z Unii Europejskiej – mówi Dariusz Hebisz, dyrektor zarządzający Vissavi.tech.


System stereowizji został opracowany specjalnie dla inteligentnych maszyn przemysłowych AI.Rob, stworzonych przez inżynierów Fitech, które wspierają procesy produkcyjne w przemyśle elektronicznym, gdzie precyzja i czas są kluczowe. Przed opracowaniem systemu Viveka 3D, czas cyklu pracy robotów, umieszczających komponenty THT na płytce PCB, był dłuższy niż w przypadku metod ręcznych. Dzięki systemowi stereowizyjnemu Viveka 3D, wykorzystującemu obrazy z dwóch kamer, stworzono przestrzenny model nie tylko samego komponentu, ale również jego wyprowadzeń, w którym z dużą dokładnością można śledzić odchylenia w ich położeniu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy