Polskie inwestycje w mieleckiej SSE

Polskie inwestycje w mieleckiej SSE

W lipcu br. Agencja Rozwoju Przemysłu wydała cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Warto zauważyć, że wszystkie dla polskich przedsiębiorców.

Projekty będą realizowane na obszarze dwóch województw: podkarpackiego i zachodniopomorskiego, gdzie przedsiębiorcy deklarują łącznie inwestycje na poziomie prawie 36 mln zł i stworzenie 56 nowych miejsc pracy.

 

W podstrefie Trzebownisko nowym inwestorem jest firma Elektrozel. Spółka zajmuje się wytwarzaniem i projektowaniem układów elektronicznych oraz podzespołów mających zastosowanie w branży AGD, m.in. takich jak: elementów elektronicznych, przewodów wewnętrznych i przyłączeniowych oraz wkładów filtrujących wodę. Odbiorcami są producenci artykułów gospodarstwa domowego.

 

Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, objętego granicami SSE Euro-Park Mielec przedsiębiorca planuje budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji.

 

W Szczecinie będzie również nowa inwestycja na terenie SSE, którą planuje firma Temca Polska. To producent i dystrybutor wyrobów jednorazowego użytku z papieru i włókniny, który swoją ofertę kieruje do różnych segmentów rynku: przemysłu, branży motoryzacyjnej, hotelarskiej, gastronomicznej, fryzjersko-kosmetycznej, do placówek medycznych, lakierni oraz drukarni.

 

Na terenie szczecińskiej podstrefy przedsiębiorca zamierza wybudować nowy zakład wraz z częścią biurową i magazynową, i wyposażyć w urządzenia niezbędne do uruchomienia produkcji m.in.: linie produkcyjne do produkcji ręczników papierowych, podkładów jednorazowych, linie do przewijania i cięcia rolek z papieru i włóknin czy owijarkę i prasę do odpadów.

 

Natomiast w Mielcu kolejne inwestycje będą realizowane przez firmy prowadzące już działalność w strefie.

 

Zakłady Farmaceutyczne “Colfarm”, producent środków leczniczych i suplementów diety na bazie już trzeciego zezwolenia zamierza zmodernizować istniejące środki trwałe oraz zakupić nowe maszyny celem zwiększenia zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu.

 

Z kolei firma Waldrex, zajmująca się projektowaniem i produkcją oprzyrządowania m.in. dla przemysłu lotniczego, motoryzacji planuje rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego oraz zakup maszyn i urządzeń, które umożliwią wytwarzanie produktów o większych niż dotychczas gabarytach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy