Projektowanie, budownictwo i doradztwo w jednych rękach

Projektowanie, budownictwo i doradztwo w jednych rękach

Sektor nieruchomości komercyjnych w Polsce dynamicznie się rozwija. Jednocześnie rośnie świadomość i wymagania najemców oraz deweloperów. Na rosnące potrzeby rynku z sukcesem odpowiada SpaceFactory.

Polska gospodarka przez kilka ostatnich lat notuje wysokie wzrosty, co ma bezpośrednie przełożenie na rynek nieruchomości komercyjnych. Dobra koniunktura wymusza szybkie decyzje i konieczność sprawnego reagowania na potrzeby najemców. Sieci handlowe chcą otwierać kolejne sklepy, użytkownicy powierzchni biurowej zajmować kolejne piętra, logistycy wynajmować budynki w nowych lokalizacjach, a zakłady produkcyjne powiększać zajmowane powierzchnie i zwiększać moce przerobowe. Każdy najemca pragnie w maksymalnym stopniu wykorzystać koniunkturę gospodarczą, a niezbędną do tego powierzchnię otrzymać gotową jak najszybciej.

 

– Coraz częściej o wyborze danej lokalizacji przez najemcę decyduje zdolność zaspokojenia jego potrzeb przez inwestora w bardzo krótkim czasie. Nierzadko wymogi najemców nie pozwalają na przygotowanie i dostarczenie powierzchni tradycyjną metodą. Napięte terminy bardzo często ograniczają możliwości przeprowadzenia przetargów na usługi zarządzania projektem, procesu projektowania i robót budowlanych jako sekwencji następujących po sobie zdarzeń, podobnie jest później z realizacją poszczególnych zadań. Aby dynamicznie i na czas odpowiadać na potrzeby najemców, istotne jest, aby tam, gdzie to możliwe, procesy te przebiegały niemal równolegle – mówi Piotr Wąs, dyrektor zarządzający SpaceFactory Holding.

 

Ze względu na ograniczone zasoby ludzkie inwestorzy coraz częściej nie są w stanie zaproponować agentom zewnętrznym czy własnym leasing managerom niezbędnego wsparcia w procesie wynajmu ze strony działów inżynieryjnych, posiadających wiedzę techniczną o oferowanej powierzchni. Rozwiązaniem jest nowatorskie, kompleksowe podejście do potrzeb inwestorów oferowane przez SpaceFactory, która nadzoruje wszystkie etapy inwestycji i bierze odpowiedzialność za całokształt działań.

 

– Świadczone przez SpaceFactory usługi realizowane są w oparciu o pełne zrozumienie założeń inwestora, tym samym każdorazowo są zoptymalizowane pod względem kosztowym i inżynieryjnym – dodaje Piotr Wąs.

 

– Eksperci naszej firmy po zapoznaniu się z istniejącym czy planowanym budynkiem, jego strukturą, instalacjami i wytycznymi inwestora przystępują do realizacji projektu w pełnym zakresie. Uczestniczą w procesie wynajmu wspierając w negocjacjach działy leasingu i zarządzania projektami, projektują, uzyskują niezbędne zgody i pozwolenia urzędowe. Zajmują się także fizyczną realizacją robót budowlanych. Wieloletnie doświadczenie poszczególnych członków zespołu SpaceFactory obejmuje uczestnictwo w transakcjach inwestycyjnych, projektach deweloperskich na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, uczestnictwo w negocjacjach dziesiątek umów najmu, pełen zakres prac projektowych z projektowaniem 3D w standardzie BIM, opracowywanie i odtwarzanie dokumentacji w oparciu o najnowsze technologie, opracowywanie budżetów inwestycyjnych, aż do realizacji pełnego zakresu robót budowlanych, z gwarancją dostarczenia powierzchni w określonym czasie i założonym budżecie – podsumowuje Piotr Wąs.

 

(SpaceFactory)

Poleć ten artykuł:

Polecamy