Prologis buduje nowoczesny SBU w Warszawie

Prologis buduje nowoczesny SBU w Warszawie

Najnowszy budynek Prologis w Warszawie to 11 000 mkw. powierzchni spekulacyjnej SBU z wyjątkowymi atutami znanymi z realizacji szytych na miarę. Unikalna konstrukcja budynku pozwala na dostosowanie wielkości i charakteru modułów magazynowych do indywidualnych wymagań najemców oraz do specyfiki prowadzonej przez nich działalności – od e-commerce po produkcję.

W ofercie znajdą się moduły już od 600 mkw. powierzchni magazynowej z biurami o wielkości od 100 mkw., które w zależności od profilu klienta można łączyć i powiększać wraz z rozwojem jego działalności. Najemcy w Prologis Park Warsaw – Żerań znajdą się pod opieką Customer Experience Team Prologis, a dedykowany zespół projektantów pomoże w dostosowaniu aranżacji powierzchni biurowych, instalacji oraz innych elementów, do wymagań klientów.
Nowo powstający budynek będzie pierwszym magazynem Prologis w Polsce, który w pełni wykonany będzie w technologii Building Information Modeling (BIM) – od etapu koncepcji i projektowania budynku, przez etap budowy, aż po model powykonawczy i wykorzystanie BIM w zarządzaniu budynkiem.
Obiekt będzie charakteryzował się gęstością obciążenia ogniowego powyżej 4000 MJ/mkw., wyposażony będzie także w system tryskaczy. Na efektywne wykorzystanie powierzchni pozwoli ponadstandardowa nośność posadzki 60 kN/mkw., a bezpieczeństwo i płynność wjazdów i wyjazdów na teren parku zapewni system SDD.

– Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych klientów. Dlatego już na etapie projektowania budynku zadbaliśmy o możliwość wdrożenia indywidualnych rozwiązań, m.in. w zakresie prewencji COVID-19, takich jak większe powierzchnie pozwalające zachować dystans, czy bezdotykowe baterie umywalkowe i sterowanie oświetleniem w toaletach ograniczające możliwość zakażenia. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów w tym zakresie, chętnie doradzimy i pomożemy dostosować powierzchnię do ponadstandardowych wymagań – mówi Jarosław Bicki, project manager Prologis.
W nowym budynku zastosowano także rozwiązania, które skutecznie pomogą klientom w redukcji ich śladu węglowego, a przy tym większą oszczędności w eksploatacji. Termoizolacyjność powyżej wymagań warunków technicznych oraz żelbetowa konstrukcja ograniczy koszty związane z ogrzewaniem, a system smart meteringu do zdalnej kontroli zużycia mediów pozwoli na odpowiedzialne korzystanie z naturalnych zasobów.
Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie oświetli najwyższej jakości system LED. Budynek będzie także przygotowany do wyposażenia go na życzenie klienta w świetliki, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Czujniki ruchu w pomieszczeniach socjalnych mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia oraz pomogą w prewencji COVID-19. Zwiększona nośność dachu zapewni z kolei podstawę pod systemy fotowoltaiczne, a solary posłużą m.in. do podgrzewania wody w biurach.

– Budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie Very Good i tak jak w przypadku każdego nowo budowanego obiektu przekażemy dodatkowo fundusze na ochronę lasów deszczowych w ramach naszej współpracy z organizacją Cool Earth. Co ważne, nasza inwestycja powstaje na terenie przemysłowym, dzięki czemu dajemy terenowi drugie życie. W Prologis Park Warsaw – Żerań tworzymy miejsce, w którym zielone, ekologiczne budownictwo łączy się z zapewnieniem większego komfortu pracy. Zgodnie z naszą ideą PARKlife™ na terenie obiektu zapewniamy wiele dodatkowych udogodnień. Dlatego specjalnie dla pracowników naszych klientów na terenie parku powstanie m.in. stacja ładowania samochodów elektrycznych, wiata rowerowa oraz strefa wypoczynkowa. Do ich dyspozycji będzie też nasza plenerowa biblioteczka Book Box – dodaje Jarosław Bicki.
Prologis Park Warsaw – Żerań to doskonały punkt na mapie, także dla pracowników – park jest doskonale skomunikowany z centrum Warszawy. Bliskość Trasy Toruńskiej zapewnia wygodny dojazd, także komunikacją miejską – kilkoma liniami tramwajów oraz autobusów. W pobliżu parku znajdują się tereny rekreacyjne z boiskiem, basenem i lodowiskiem, oraz centrum handlowe i hotel.

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy