Prologis rozpoczyna budowę nowego parku w Strykowie

Prologis rozpoczyna budowę nowego parku w Strykowie

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś o podpisaniu umowy na budowę obiektu typu build-to-suit (BTS) o łącznej powierzchni 11 740 metrów kwadratowych z niemieckim operatorem logistycznym firmą Geis PL w Prologis Park Stryków.

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na czwarty kwartał 2016 roku. Obiekt typu cross-dock wyposażony będzie w dużą liczbę bram wjazdowych po obu stronach budynku, aby jeszcze lepiej zoptymalizować operacje logistyczne klienta. Na życzenie firmy Geis zostanie również zwiększona zarówno powierzchnia parkingów jak i powierzchnia przeładunkowa. Z kolei zaplecze biurowe będzie zbudowane w postaci zewnętrznego bloku.

 

– Do realizacji naszego nowego projektu potrzebowaliśmy wiarygodnego i sprawdzonego partnera. Wybraliśmy Prologis ze względu na naszą długoletnią, dobrą współpracę w Czechach, gdzie mamy swój magazyn na terenie Prologis Park Ostrava – powiedział Michal Martinovic, Managing Director na Europie Środkowo-Wschodniej Geis Group. – Nie bez znaczenia była również świetna lokalizacja Parku w Strykowie z dostępem do autostrad A1 i A2 oraz fakt, że Prologis posiadał przygotowany pod inwestycję grunt, co umożliwiło bardzo sprawne rozpoczęcie prac.

 

– Przy realizacji projektów typu BTS kluczem do sukcesu jest zrozumienie potrzeb partnera biznesowego. Nasz dedykowany zespół projektowy szczegółowo zapoznał się z procesami operacyjnymi klienta i zaproponował takie rozwiązania od strony konstrukcyjnej, które zapewnią ich optymalizację – powiedziała Ewa Zawadzka vice president, head of land & development Prologis na Polskę.

 

Prologis Park Stryków położony jest w odległości 1 kilometra od skrzyżowania dwóch głównych autostrad A1/E75 (Gdańsk-Wiedeń) i A2/E30 (Berlin-Moskwa). Infrastruktura drogowa zapewnia doskonałe połączenie z aglomeracją łódzką i z całym krajem. Park docelowo zajmie 115 500 metrów kwadratowych.

 

Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy